Rekordman se stočeným tachometrem měl hodnotu nižší o 1,3 milionu

                   

Od doby, co má v sousedním Polsku policie pravomoci nahlédnout do vozu, opsat stav tachometru a ten následně porovnat s databází, probíhá soutěž o to, jaký hříšník se stane rekordmanem. Když byli chyceni řidiči, kteří měli tachometr stočený o stovky kilometrů, tak to vypadalo, že je nikdo nepřekoná. Opak je pravdou. Nyní padl magický milion. A i ten byl celkem výrazně překonán.

Rozdíl o celých 1,3 milionu kilometrů

Zdá se to možná jako nemožné, ale je to tak. Policisté zkontrolovali auto, které mělo na svém tachometru nájezd o hodnotě 133 tisíc kilometrů. Když tuto hodnotu porovnali s databází, nestačili se divit. Poslední záznam byl starý 11 měsíců a v té době to samé auto mělo kilometrový nájezd který byl vyšší o 1,3 milionu kilometrů. Je jasné, že pro policisty to byl šok a patrně i lehká radost z toho, že Lodžští policisté budou určitě na dlouhou dobu těmi, kdo zadržel rekordmana.

Šlo o nákladní automobil

Pokud si myslíte, že více než milionový nájezd je nemožný, tak samozřejmě doplníme, že v tomto případě nešlo o osobní auto, ale o auto nákladní. Vzhledem k tomu, kolik stovek kilometrů najedou každý den jsou jejich nájezdy podstatně vyšší, než u běžných osobních aut. Miliony na tachometru tak nejsou nic výjimečného. A jelikož i nákladní vozy jsou prodávány, je stočení tachometru dobrý způsob, jak je omladit. Ale nelegálně.

Sám na sebe upozornil

Kuriózní je na celé situaci také to, že hříšník s takto výrazně přetočeným tachometrem na sebe policii sám upozornil. Zůstal totiž uvízlí na tramvajovém pásu, a tak byli na místo přivoláni policisté. Ti samozřejmě provedli základní kontrolu, pro identifikaci řidiče a prověření vozidla. A jakmile data z tachometru zadali do databáze, nestačili se divit. Nyní mělo auto 133 tisíc, zatímco v loňském únoru 1,459 milionu km. Nyní má vše v rukou policie, která bude zjišťovat, kdo za stočeným tachometrem stojí.

Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Spolupráce Ruska a Íránu je rozsáhlejší, než se může zdát: těží z ní obě země, islámská republika hlavně ucítila možnost značné modernizace
Události247.cz
Události247.cz
Nechutná praxe: Některé obchody prodávaly zákazníkům jídlo prošlé až dva roky
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Buddhističtí mniši mumifikovali svá těla zaživa. Znamenalo to nejméně 2 000 dní dobrovolného utrpení
adbz.cz
adbz.cz
Odolná střecha je komplexní práce. Na co nesmíte zapomenout?