Renault už nikdy nebude jako dřív. Francouzská éra automobilky skončila, její aktivity přebírá konkurence

Francouzský výrobce Renault oznámil, že spojuje aktivity sportovních vozů pod jedinou značku s názvem Alpine.
i Zdroj fotografie: Renault
                   

Spojení bylo oznámeno už dříve, nyní ho ovšem automobilka potvrdila. Alpine Cars, Renault Sport Cars a Renault Sport Racing se tak sjednocují pod jedinou značku Alpine. Vedení věří tomu, že se jedná o základní pilíře značky „nové generace“ pro dnešní moderní a nadšené klienty automobilky. Je s tím ovšem – pro mnohé – spojena smutná zpráva, tedy definitivní potvrzení konce existence odvětví Renault Sport.
Konec jedné éry francouzských vozů

Novinka strategie firmy mimo jiné také nepotěší fanoušky benzínu. Výrobce vozů totiž chystá několik novinek na silnice, které se budou ovšem spoléhat na elektřinu. Lze očekávat například sportovní vozy střední třídy stojící na platformě CMF-8 EV, sportovní crossover s architekturou CMF-EV a také nástupce Alpine A110 v elektrické verzi. Ten bude vyvíjen v kooperaci s Lotusem. Opravdu se tak u Renaultu jedná o automobilový přerod.


iZdroj fotografie: Pixabay

Lotus je ostatně další z novinek, protože obě firmy podepsaly memorandum o vzájemné spolupráci a dalším porozumění. Zde patří právě i vývoj elektrického sportovního vozu. Oba týmy se tak sejdou nad studií budoucího konceptu a možností vývoje. Budou přitom využívat zdroje a zkušenosti zařízení obou firem jak ve Francii, tak i ve Velké Británii. Vzhledem k celkově postupující elektrifikaci automobilismu se jedná o nepřekvapivý krok.

Nová éra Renaultu pod jednou vlajkou

Rodící se subjekt Alpine je tak kombinací tří značek, které mají různé přednosti a oblasti praxe. Vznikne tak jedinečný a samostatný podnik zahrnující know-how závodu v Dieppe, technickou suverenitu týmu Formule 1 a Renault Sport v modelech zúročí 100 % elektrický pohon. Na okruzích i silnicích tak budeme autentičtí, high-tech, nabití a nadšení. Tuto vizi alespoň konstatovalo vedení podniku v rámci zprávy.


iZdroj fotografie: Alpine

Oblast motorového sportu je nepochybně dalším velkým tématem. Alpine tak od letoška nahrazuje tovární tým Renaultu v rámci Formule 1. Za garáž budou jezdit Esteban Ocon a navrátivší se Fernando Alonso. Skupina také na konferenci představila design a zbarvení monopostu pro letošní rok, byť bylo podotknuto, že do startu sezony se podoba návrhu může ještě změnit. Tak uvidíme, co nás na okruzích nakonec čeká.

Zdroj: Renault

Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 1093 hlasů
Nahlásit chybu
ArmádníZpravodaj.cz
Největší vojenská letadla, u kterých je záhadou, že se vůbec vznesla do vzduchu. Moderní obři vážící stovky tun
Události247.cz
Spolek Kappa Omega zmizel ze seznamu podporovaných aktivit Právnické fakulty. Feri údajně obtěžoval i studenty právnické fakulty
VědaŽivě.cz
Sonda Perseverance a její úžasné záběry Marsu. Takový druh snímku ještě nikdy nebyl pořízen
adbz.cz
Deset přírodních metod, jak vypudit pavouky z bytu jednou provždy a bez chemie. Už žádné pavučiny ani hrůza v očích