Nebýt kamery, nehodě by nikdo nevěřil. Chodec se na kapotě objevil bez varování

Kameru v autě nemá každý řidič, ale jsou situace, kdy by bez kamery hrozilo řidiči i vězení. Nehody s chodem jsou vždy nepříjemné, o to víc když je chodec viníkem.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Tohle je asi noční můra každého řidiče. Jet po silnici, v noci, nabrat chodce na kapotu zcela nevinně, a vysvětlovat policii, že chyba byla opravdu a jedině na straně chodce. Sama policie, když viděla dotčené video, prohlásila, že bez záznamu by neuvěřila, že na vině není řidič auta. O co přesně šlo a co se stalo?

Auto a člověk? Řidič obvykle nemá šanci dokázat nevinu

Záznam vypadá vcelku poklidně. Řidič auta jede, kamera na čelním skle běží a nenahrává nic zajímavého, jen prázdnou potemnělou silnici. Prázdnou, do chvíle, než se u krajnice objeví v protisměru chodec. Stále vše v pořádku, situace nabere na obrátkách během zlomku okamžiku. Chodec přeběhne do druhého pruhu, přímo před auto a vrhne se mu na kapotu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zde přicházíme do bodu, který je zajímavý, kontroverzní a pro řidiče aut nebezpečně krutý a bezvýchodný. Viníkem incidentu na videu je jednoznačně chodec. Dokázat svou nevinu mohl řidič díky záznamu na kameře. Bez něj by bylo vše naopak, stačilo by, aby chodec před policií prohlásil, že ho řidič smetl. Motorista by byl v problémech, ze kterých by se nedokázal osvobodit.

U choce se předpokládá, že netouží po kolizi

Spravedlnost nespravedlnost, s největší pravděpodobností by závěr policie zněl, že viníkem je řidič auta. Bezvýchodnost vidíme v tom, že při střetu auta a člověka je viníkem vždy řidič auta. Tedy za viníka je považován vždy řidič auta. Pouze u tramvaje či vlaku je na věc nahlíženo jinak, ale to sem teď nepatří. Při nehodě auto versus chodec se předpokládá, že násobně větší škody a újmy dopadnou na člověka.

Tedy že člověk se nechce do takové krizové situace vůbec dostat. V tomto případě by byl chodec automaticky bez viny. Řidič by dostal pokutu, mohl by jít do vězení, platil by odškodnění. Co s tím dělat? Nelze říct, že by každý řidič měl mít v autě kameru a nahrávat nonstop, co se děje před ním. Ale jsou situace, jako tato, kdy by byl bez kamery a záznamu na ní řidič doslova ztracen.

Jak vidíte automatickou vinu řidičů vy?

Zdroj: STOP CHAM
Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Autor článku

Martin Sedláček

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Kdo sleduje a poslouchá? Seznamte se, špionážní letadla, která bdí nejen nad Ukrajinou. Zaregistrovala i raketu, co zasáhla Polsko
Události247.cz
Události247.cz
Slabé stránky Rusů odhaleny: Ukrajinci jsou připraveni rozdrtit Putinovu armádu napadrť
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Psi, kteří žijí nejkratší dobu: Jedno z nejoblíbenějších plemen může být lidským společníkem pouze 4,5 roku
adbz.cz
adbz.cz
Utajené tlačítko na myčce ušetří hromadu peněz. Bohužel většina lidí nečte manuály, a tak o něm nemá tušení