19letý řidič BMW „jel“ po dálnici 283 km/h: Nyní půjde do vězení, policie si ho vychutnala jako exemplární příklad

Mladík se rozhodl, že v BMW pokoří rychlostní rekord na veřejné dálnici. V provozu rozjel sebevražednou jízdu.

i Zdroj fotografie: Policie ČR
                   

Rozjet se po silnici maximální rychlostí je téměř po celém světě zapovězeno. Existuje pár míst v civilizovaném světě, kde je to legální. Ostrov Man byl blahé paměti útočištěm řidičů, kteří nechtějí dodržovat rychlostní limity. Anebo dálnice v Německu, byť dnes již na mnoha úsecích rychlostně omezená, stále drží status komunikace bez omezené maximální rychlosti.

Jsou státy, kde je neomezená rychlost legální. Nejsou daleko

Bez omezení není možné jezdit rozhodně v USA, tam je policie většinou nesmlouvavá. Ať se jedná o rychlost, nebo třeba parkování. Není to tak dlouho, co úřady okresu Washington řešily problém devatenáctiletého mladíka. Ten byl zadržen s tím, že jel po jedné z dálnic rychlostí 283 km/h. Provinilec řídil BMW M3 z roku 2016. Podle místního šerifa se mladík přiznal k ještě rychlejší jízdě.

iZdroj fotografie: S vědomím Autohaus Engels

Policie uvedla, že zaznamenala řidiče, který jel po mezistátní dálnici číslo 5. Zástupce šerifa prý slyšel, jak se blíží automobil vysokou rychlostí. Policejní úředník použil na měření rychlosti zařízení známé jako Lidar. Stroj jel v přepočtu z mil asi 283 km/h. Devatenáctiletý mladík neměl problém přiznat, že jel dokonce vyšší rychlostí. Když ho chytili, spolupracoval s policií a řekl, že se ve skutečnosti hnal 294 km/h.

18letý mladík si půjčil otcův McLaren 720S za 7 milionů Kč. Hned na první rovince naboural

Vyšlo najevo, že BMW M3 mělo původně omezovač na 250 km/h, nicméně daný exemplář byl upraven tak, že se maximální rychlost značně posunula. Tamní úřady nedisponují díky zákonům pravomocí zabavit auto, vzhledem k věku řidiče je otázkou, jak bude potrestán. Některé zdroje uvádějí, že půjde do vězení. Jet rychle v BMW M3 není nijak složité, jak se dá snadno zjistit z mnoha dostupných videí.

Jedno ukazuje BMW M3 E92 s osmiválcovým motorem, které doslova letí rychlostí 337 km/h. BMW M3 G80 umí uhánět tempem 297 km/h. Zpátky ale k osmiválcové em-trojce. Zrychlení je neskutečné, snaha, schopnost překonat stovku a dvoustovku téměř popírá fyzikální zákony. Jakkoli je takto dynamická jízda na veřejné silnici vždy riskantní, i když je legální, schopnosti bavorské techniky nechají v úžasu mnoho nadšenců sportovní jízdy.

Jak rychle jste po dálnici jeli vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Autor článku

Ondřej Komárek

Zobrazit další články