Zatracený pablb v BMW se po projetí sanitky otočil a odjel záchranářskou uličkou v protisměru. Máme ho natočeného

Pokud někdo využije průjezdu sanitky k vlastní otočce a jízdě v protisměru, znamená to opravdu hodně velkou dávku neomalenosti a ignorantství.

i Zdroj fotografie: S vědomím TV Bigos
                   

Už jsme tady měli leccos. Přehlídku arogance, agresivity, směšnosti. Borce, co si vyřizují účty pěstí, partnerskou „diskusi“ ve spodním prádle uprostřed dálnice nebo „bodyček“ Mustanga do nebohé Fabie. A klučíka v Audi TT. Ale tak nehorázně arogantní jednání, jakým je využití záchranářské uličky k otočení se do protisměru, to jsme tady ještě neměli. To je takový „úlet“, že to nemůže být pravda. Bohužel je. A že je to opět mnichovská značka – už je nám těch Němců snad i líto.

Značkou auta to opravdu nebude

Protože BMW za to opravdu nemůže. Že si jej často kupuje specifická sorta lidí, za to také nemůže. Nám to sice usnadňuje psaní titulků, protože tu značku tam můžeme rovnou zakomponovat, ale na druhou stranu to zavání monotónností. Nemůžeme pořád psát „Borec vystoupil z BMW…“. I kdyby to byla nakrásně pravda. Samozřejmě existují statistiky dokazující, že nejvíc přestupků se spáchá ve Škodách, s ohledem na „promořenost“ této značky v našich krajích se ale není čemu divit.

iZdroj fotografie: BMW

Každopádně je už možná tradicí, že ty opravdu největší excesy bývají spojovány s vlastnictvím drahých aut, jejichž majitelé jejich zakoupením nabyli dojmu jakési „nadřazenosti“ nad ostatními plebejskými značkami a jejich neschopnými řidiči, co se celý život nezmohou na nic jiného, než Peugeota z druhé ruky. Passata v lepším případě. Já, JÁ mám ale poslední BMW (Audi, Mercedes, Bentley…) za x milionů a jsem tedy něco víc. Víc člověk. Opočlověk. Nadčlověk. Vážně?

Protože jinak si nedovedeme vysvětlit počínání někoho, kdo je schopný se po projetí sanitky otočit v „záchranářské uličce“ a jet po dálnici, ve stejné uličce, v protisměru. Na to už musíte tu lobotomii mozku absolvovat ne jednou, ale minimálně pětkrát. Co kdyby se proti němu vyřítila další sanitka? Zásahové vozidlo s lékařem? Anebo, „vtipně“, rozjetá desetitunová Scania hasičů? To by možná bylo nejzajímavější. Na každý pád se jedná o vrcholnou aroganci, a po dlouhé době vidíme auto bez rozmazané RZ. Právem.

A když pomineme elementární lidskou slušnost a empatii, i pouhé blokování záchranného vozidla je dopravním přestupkem, v některých zemích navíc poměrně tučně „honorovaným“ (v Rakousku až 2160 euro pokuty). Na přiloženém videu je přitom názorně ukázáno, jakým způsobem se mají vozidla řadit, aby umožnily průjezd sanitce a dalším záchranářům. A i kdybychom třeba zamhouřili oči nad tím, že někdo (například pod vlivem stresu) neuhne zcela podle předpisů, nedokážeme ani na vteřinu tolerovat někoho, kdo „záchranářskou uličku“ využije k úprku z dopravní zácpy. V protisměru. Věříme, že policie byla téhož názoru.

Jak byste potrestali řidiče v BMW za takovéto chování?

Zdroj: TV Bigos
Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Absolvent strojírenské technologie se již od mládí let zajímal o vše, co má čtyři a více kol. Na střední škole uspěl v celostátním kole SOČ s vlastním designem automobilu v systému CAD, od té doby se problematice aut věnuje na denní bázi. S dlouholetou praxí u jednoho z prodejců automobilů mu rukama prošlo nespočet různých typů automobilů, včetně několika opravdových unikátů. Specializuje se na automotive jako výrobní obor, marketing automobilů stejně jako na aktuální přechod k elektromobilitě.

Zobrazit další články