Kdo by to byl řekl, že dámská vložka má v autě své využití. Levně nahradí komerčně vyráběné doplňky

Ženská hygienická výbava je obvykle zcela stranou zájmu běžného řidiče osobního auta. Někteří motoristé ale dámské vložky používají.

i Zdroj fotografie: Martin Sedláček
i Zdroj fotografie: Martin Sedláček
i Zdroj fotografie: Martin Sedláček
i Zdroj fotografie: Martin Sedláček
i Zdroj fotografie: Martin Sedláček
i Zdroj fotografie: Martin Sedláček
i Zdroj fotografie: Martin Sedláček
i Zdroj fotografie: Martin Sedláček
Další 4 fotografie
Další 4 fotografie
                   

Existují věci, které muž obvykle do ruky nevezme, jak je rok dlouhý. Na některé nesáhne absolutně nikdy za celý svůj život. Mezi tyto speciální věci, určené výhradně ženám, patří například těhotenský test nebo hygienická vložka. Motorista, jenž chce nahradit komerčně vyráběné automobilové doplňky, neváhá proniknout i do dámské intimní zóny. Hlavně, když to voní!

Kreativní řidiči pronikají do oblasti definované estrogenem

Co jsou esenciální oleje? Těkavé, velmi často také hořlavé látky, nazývané jinak též silice. K jejich tvorbě dochází v rostlinách. Mají obvykle velmi silnou vůni, leckdy až palčivou. Mohou u člověka vyvolávat alergii v určitých případech, některé jsou i jedovaté. Jejich použití je široké, silice jsou používány při léčení, desinfekci či terapii. Jsou antiseptické, jejich časté užití je v kosmetice při výrobě mastí, krémů, olejů a parfémů.

iZdroj fotografie: Martin Sedláček

Na domácího mistra vůní si hraje i autor instruktážního videa. Ten se rozhodl, že namísto komerčně vyráběných osvěžovačů vzduchu do auta vyrobí vlastní. Esenciální olej použil jako aromatickou složku svého osvěžovače a pro jeho aplikaci vybral dámskou hygienickou vložku. Detaily jsou patrné na videu, pro čtenáře bez jazykové výbavy doporučujeme zapnout české titulky.

Vyrábět vlastní osvěžovače vzduchu není neobvyklé

Podstata aplikace je jednoduchá. Motorista vezme dámskou vložku a rozstřihne ji na dva kusy. Na ně nanese voňavou složku. Pak vybere ve voze místo, kam není běžně z pozice cestujících vidět, a tam kousky vložky přilepí. Myšlenka má několik sporných bodů, které hloubavého pozorovatele jistě hned napadnou. Tak zaprvé, je obtížné odhadnout, kolik esenciálního oleje použít.

iZdroj fotografie: Martin Sedláček

Malé množství nemusí být dostatečně cítit, přílišný objem kapaliny zase může působit rušivě, agresivně i nepříjemně. Navíc při přímém kontaktu „náplně“ z vložky s některými materiály v autě dojde k jejich potřísnění, zašpinění a umaštění. Kladným aspektem je široká škála esenciálních olejů a cena. V průměru lze koupit lahvičku silice za pár desítek korun a paleta vůní je pestrá, výhodou je, že si může řidič kombinovat své speciální vůně.

Příprava je levná a nezabere moc času a práce

Cena jedné vložky jde řádově do jednotek korun, jedná se o levný spotřební materiál. Oproti komerčním vůním lze tak ročně ušetřit vyšší stovky až nižší tisíce korun. Pro někoho, kdo je skutečně kreativní a nachází zálibu v neobvyklých aromatických plochách a vůních, může dávat osvěžování interiéru silicemi na dámských vložkách smysl. Konzervativní řidič si koupí na čerpací stanici voňavého panáčka.

Galerie

Další 4 fotografie
Další 4 fotografie

Použili byste vy někdy v autě dámskou vložku?

Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Autor článku

Martin Sedláček

Vyučil se automechanikem a tuto práci také dlouhé roky provozoval. Pak se na čas přesunul do oblasti profesionální dopravy, řidičák má v podstatě na vše, co se dá u nás legálně řídit. Po několika letech za volantem nákladního auta se vrátil zpět k původní profesi, kterou už dělá spíše z pozice vedoucího dílny. Má tak čas na redakční a publikační činnost i osvětu v oblasti automobilové techniky.

Zobrazit další články