Řidič Tesly přelezl za jízdy na místo spolujezdce a nechal vše na autopilotovi

                   

Ačkoli je Albert Siplen, hlavní hrdina videa, které vám dnes přestavíme, stále ještě živ a zdráv (a bohužel podle všeho také schopný reprodukce), můžeme o něm bez váhání říci, že jde o aspiranta na získání Darwinovy ceny. Siplen se totiž při jízdě po dálnici v Severní Karolíně přesunul z místa řidiče své zbrusu nové Tesly Model X na sedadlo spolujezdce a na mobilní telefon nahrával, jak jede jeho auto samo.

Beze strachu z postihu

Siplen si navíc očividně nemyslí, že by provedl něco nevhodného nebo nebezpečného. A nebojí se ani případného postihu od americké policie, a to navzdory pověsti, jakou se strážci zákona za oceánem těší. Video z jízdy totiž bezostyšně zveřejnil na svém Facebooku, navíc tak, aby bylo přístupné každému. Pokud se případem skutečně začnou zabývat policisté, veškerý důkazní materiál mají naservírován na zlatém podnose přímo od viníka samotného.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Autopilot Tesla není opravdu autonomní

Automobilka Tesla se sice chlubí tím, že její vozy jsou do značné míry autonomní a za příplatek nabízí také autopilota, ve skutečnosti však nejde o zcela autonomní vozy. Taková auta zatím ještě neexistují, přestože po celém světě vznikají nové a nové prototypy. Plně vybavené nejnovější modely Tesly by podle informací od výrobce měly být schopné samy od sebe zastavit před překážkou na vozovce, případně bez součinnosti řidiče zaparkovat.

Jízda ve více než stokilometrové rychlosti na dálnici s běžným provozem je ovšem něco úplně jiného. Autopilot Tesly zatím neumí reagovat na chování ostatních řidičů takovým způsobem, aby samostatná jízdy byla opravdu bezpečná. K tomu je například nutné, aby palubní počítač dokázal správně vyhodnotit, kdy budou jiná auta přejíždět z pruhu do pruhu, brzdit nebo akcelerovat. S tím mají ovšem problém i někteří začínající řidiči. Naučit správně reagovat počítač je samozřejmě ještě mnohem těžší.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

The new upgrades got the Tesla ? Driving me to breakfast ? ? #TeslaGang

Příspěvek sdílený House of Toyz Custom Rims (@houseoftoyz),

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články