Řidič ukázal radarové kameře prostředníček a dostal 75x větší pokutu i zákaz řízení

                   

V sousedním Německu nedávno zaznamenala silniční kamera radarového systému luxusní SUV BMW X5 ve chvíli, kdy jeho řidič překročil povolenou rychlost o 11 km/h. A nejen to. Na fotografii, která se dostala do ruky policejním úředníkům, měl totiž řidič vztyčený prostředníček. Známé neslušné gesto, respektive jeho používání na veřejnosti je ovšem v Německu zakázáno, a tedy trestné. Pachatel tak dostal hned dvojnásobnou pokutu, která se mu sečetla. Jedna její část byla za překročení rychlosti a druhá, podstatně mastnější, právě za vztyčený prostředníček.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Odstrašující případ                                    

O celé situaci informovala na Facebooku policie z bavorského obvodu Horní Franky. Podle policistů zaplatil šestadvacetiletý řidič pokutu ve výši 1 500 euro, tedy v přepočtu téměř čtyřicet tisíc korun. Za běžné překročení rychlostního limitu na rychlostní komunikaci o 11 km/h by přitom měl být hříšník pokutován pouhými 20 eury. Takhle si kromě výrazně větší pokuty odnesl ze správního řízení ještě měsíční zákaz řízení, který si právě odpykává. Němečtí komentátoři proto mladého řidiče označili za odstrašující příklad pro každého, kdo by snad u našich sousedů chtěl znevažovat policii.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Německé dálnice bez limitu

V Německu jsou obvykle dálnice bez rychlostních omezení. Stále častěji se však ozývají hlasy, že by se přeci jen měla rychlost regulovat. V minulém roce rok předložila ve spolkovém parlamentu německá Strana zelených návrh na zavedení jednotného rychlostního limitu 130 km/h na všech dálnicích v zemi. Německý parlament však při hlasování návrh zamítl, neboť neomezená rychlost na dálnici má v zemi celou řadu zastánců. V Německu tak i nadále platí tato pravidla a omezení:

  • Maximální rychlost v obci: 50 km/h
  • Maximální rychlost mimo obec: 100 km/h
  • Minimální rychlost pro vjezd na dálnici: 90 km/h
  • Doporučená rychlost na dálnici: 130 km/h
Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články