Řidič málem dostal během jízdy infarkt. Vzhledem k tomu, co mu přeběhlo přes sklo, se vůbec nelze divit

Zvířata na cestách jsou vždycky rizikem pro jízdu, které u nás není tolik běžné. Nicméně situace v Austrálii bývá naprosto odlišná.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Při jízdě autem se pozornost řidiče upíná pokud možno přes sebe na cestu a jakékoli vyrušení může vyústit v katastrofu. V takové situaci je nečekaný „útok“ divokého zvířete šokem a většinou zárukou nehody. U nás se toho naštěstí tolik stát nemůže a havárie kvůli zvěři jsou spíše sporadické. Jenže jiné země mají dost odlišnou situaci. Například v Indii na několik řidičů zaútočili nosorožci, takže řidič ujížděl doslova o život.

Úskalí řízení v Austrálii

Jezdit autem kdekoli v Austrálii je opravdu zkouška pozornosti a pevných nervů. Fauna je tu totiž mnohem bohatší, pestřejší a hlavně se zvířata pohybují naprosto všude. Například blízká setkání řidičů s klokany jsou tu zcela na denním pořádku. Jenže klokana obvykle vidíte z dálky a nevšimnete si ho, až když ho máte zcela před očima. Jenže takový pavouk velikosti ruky dospělého člověka, to je zcela jiný případ.

iZdroj fotografie: Pixabay

Nota bene večer, když osvětlení není ideální a jedete unaveni z práce domů. A přesně v takové situaci se vám po skle proběhne něco obrovského s osmi nohama. Vyděšený křik a zřetelné nadávky (jasně vypípané) na pořízené nahrávce mluví za své. Co by se svět všechno nedověděl, kdyby řidiči neměli v autech kamery. Pavouk pocházející nejspíš ze skupiny Araneomorphae musel celé posádce způsobit skutečný šok.

Panika i přes návyk

Řidiči po celé Austrálii jsou na blízké kontakty se zvířaty ve vozech navyklí. Jenže při blízkém setkání stejně panikaří, což předvedl i tento muž za volantem. Z předního skla se totiž pavouk podle všeho dostal dovnitř vozu – nejspíš spuštěným oknem. Jak je vidno ze záznamu, i přes potenciálně rizikovou situaci se nezměnil způsob jízdy. Řidič nezačal brzdit, ani se nepustil do jiných nebezpečných manévrů, které by byly pochopitelné.

Štěstím také bylo, že podle hlasů v nahrávce nebyl řidič sám a mohl se proto dále věnovat hlavně řízení, zatímco posádka se snažila vypořádat s pavoukem. Po vidění záznamu se situací tohoto typu můžeme být rádi, že v Evropě se nám něco podobného nejspíš nestane. Leda v případě, že si na nás kamarádi vymyslí kanadský žertík a podobného tvora nám do auta cíleně nastrčí. Jenže je pořád mnohem jednodušší sehnat mrtvou krysu nebo psí lejno.

Zdroj: Dash Cam Owners Australia

Diskuze Vstoupit do diskuze
127 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Bez Západu by Rusko bylo bez moderních zbraní, samo je totiž vyrobit neumí. Užívá techniku Francie, Německa i dalších zemí
Události247.cz
Události247.cz
Taxík levnější než jízda autobusem: Důchodci nemají ani ponětí, že jim stát poskytne dopravu kamkoliv za pár korun
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejděsivější místo na planetě: Přístup sem má jen pár lidí, běžný člověk by téměř s jistotou zemřel
adbz.cz
adbz.cz
Psi, které je téměř nemožné vychovat: Některá plemena pro poslušnost nemají předpoklady, mnoho lidí to před koupí neví