Řidiči těchto tří značek mají problém s parkováním. Jde o ty nejvíce bezohledné lidi za volantem, nepatříte náhodou mezi ně?

Na chodníku, na trávě, v křižovatce, na přechodu. Parkovat tam, kde to není dovolené, je zjevně „výsadou“ majitelů určitých automobilů.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Jiřího K.
i Zdroj fotografie: Se souhlasem Jiřího K.
i Zdroj fotografie: Se souhlasem Jiřího K.
i Zdroj fotografie: Se souhlasem Jiřího K.
i Zdroj fotografie: Se souhlasem Jiřího K.
Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
                   

Upozorňujeme čtenáře, že následující text a komentář je publicistickým článkem, který obsahuje soukromý názor autora.

Nedávno jsme psali v článku o parkování v křižovatce. Šlo o reakci na e-mail jednoho našeho čtenáře, který si stěžoval, že dostal pokutu na hranici křižovatky. Skutečně „na hranici“, podle jeho vyjádření přesahoval do křižovatky o centimetr. A pak se rozčiloval, když o kus dál projížděl kolem osobního automobilu, jenž stál doslova v křižovatce. A že nešlo jen tak o nějaké křížení dvou bezvýznamných komunikací někde na periferii Kardašovy Řečice.

Dobré parkování je vizitkou slušného řidiče. Ne každý to umí

Jednalo se o křížení velké dopravní tepny na Praze 4. Dva pruhy tam, dva zpět, kolmo dvě vedlejší, navíc vše řízené semafory. Nás ale teď zajímá značka automobilu, který našeho čtenáře tak „nadzvedl“ tím, že parkoval v křižovatce. Šlo o SUV značky Mercedes. Pokud si vzpomenete, relativně krátký čas nazpět jsme psali o řidiči Mercedesu G, jenž parkuje, kde se mu zachce. Ideálně na trávě. Proč ne, že? Má přece auto, se kterým si to může dovolit.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Jiřího K.

Ten samý řidič byl pak zachycen dalšími našimi čtenáři ještě několikrát, vždy v rámci parkování „na vepře“. Opět před krátkým časem jsme psali zase na téma parkovišť v obchodních centrech, kde řidiči určitých značek notoricky neplatí za parkovné. Pak stojí u závory na výjezdu a blokují ostatní řidiče. Někdy „pouze“ zdržují couráním se mezi platebním automatem a výjezdem, jindy se mnohdy i vztekají. Na koho, na sebe?

Machýrek v zeleném Mercedesu za 6 milionů Kč opět vyfocen. Znovu ukázal arogantní parkování na vepře, znáte ho?

Podtrženo a sečteno, nejenom z osobní zkušenosti, ale i na základě čtenářských příběhů lze prohlásit, že majitelé značky Mercedes patří mezi ty, kteří neumějí parkovat. Respektive parkují neomaleně a hulvátsky. Proč tomu tak je? Těžko říct, najít lze souvislost mezí tím, že jde o drahou a „prémiovou“ značku, a pocitem lidí, že právě oni jsou vyvolení tím, že si ji mohou dovolit. Neplatí samozřejmě na všechny majitele třícípé hvězdy, ale platí to na dost z nich.

Děda v Hyundai ix20 obvykle na chodníku nezaparkuje

Stejně tak tomu je i pro majitele jiné značky s podobným charismatem, Audi. I tam je značná část majitelů přesvědčena o své nadřazenosti, co se týká parkování. A nesmrtelnosti, protože mají systém pohonu všech kol quattro. A ten projede a zvládne všechno, protože „to říkali u prodejce“. Pokud by se někdo ptal na BMW, tak to paradoxně v této trojici nefiguruje. Řidiči BMW (až na výjimky) totiž vůbec neparkují.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Jiřího K.

Jen jezdí a jezdí a věnují se „pirátování“ na dálnici, podjíždění a driftování. Nadsázka, samozřejmě, ale jen do určité míry. Třetím do party bezohledných neurvalců a parkovacích hulvátů je překvapivě člověk s technickým průkazem od Škody. Zejména se jedná o model Octavia. Typicky o všechny generace vyjma té nejnovější, tu si prvomajitel šetří a hýčká. A podobné je to i u modelu Superb. Nicméně zde se arogance parkovací mísí tak nějak půl napůl s arogancí řidičskou.

Tady si berou řidiči škodovek „to nejlepší“ z Mercedesu, Audi i BMW. No nic. Dá se s tím něco dělat? Ne, nedá. Hulvát zůstane hulvátem, i pokud bude muset platit pokuty. Chudšího vlastníka Škody to asi bude bolet víc než velkomagnáta v Mercedesu. Ale člověk se nezmění. Pokuty za špatné parkování jsou pro takové řidiče jen mírnou nepříjemností. Je třeba chápat, že nejde o nějaké ukřivděné kvílení zakomplexovaného pisálka.

Problémem je, když parkování začne narušovat bezpečnost

Pokud někdo stojí na trávě, kde nepřekáží, je to sice nemístné, ale co už. Problém je, že řada neomalených řidičů parkuje tak, že skutečně překáží. Anebo, co je horší, jde o značné narušení bezpečnosti. Viz červený Mercedes v křižovatce. Není přes něj vidět, řidiči se mu musí vyhýbat. To je pak problém. Vedle kterého je parkování přes dvě parkovací místa někde u supermarketu jen doslova zanedbatelnou nepříjemností.

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie

Parkujete vždy slušně?

Diskuze Vstoupit do diskuze
53 lidí právě čte
Autor článku

Ondřej Komárek

Polovinu svého života strávil ve Velké Británii, kde psal 12 let pro přední automobilová média jako Autocar, Carwow a TopGear. Nyní přináší svůj jedinečný pohled do AutoŽivě. Aktivně se účastní amatérských závodů a předtím, než se stal novinářem, pracoval na vývoji závodních motorů.

Zobrazit další články