Žena nalila do motoru kapalinu do ostřikovačů | AutoŽivě

Co se stane, když nalijete do motoru 5 litrů kapaliny do ostřikovačů místo oleje? Výsledek mechaniky zaskočil

Každý sice děláme chyby, ovšem znalosti doplňování provozních kapalin by měl mít každý řidič. To se o této francouzské ženě říct bohužel nedá.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Každý víme, kdy a kam bychom měli doplnit provozní kapaliny, aby funkce našeho auta byly v co největším pořádku. Tato skutečnost se ovšem bohužel nedá říct o francouzské řidičce, která si spletla nádobu na kapalinu do ostřikovačů s motorem. Auto je pravděpodobně na odpis, ovšem žena neztrácí víru a předala jej do rukou odborníků. To, co viděli, jim vyrazilo zrak. 
Kapalina na špatném místě

Francouzská řidička si podle informací všimla, jak jí během jízdy z práce začala svítit kontrolka nedostatku kapaliny do ostřikovačů. Žena pravděpodobně nevěděla co to znamená, a tak ihned zastavila na benzínce, kde se na její problém dotázala recepčního. Ten jí akorát doporučil pětilitrový přípravek, který bez váhání zakoupila a pokračovala domů, kde chtěla kapalinu doplnit.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Žena se vrhla do řešení problému ihned poté, co přijela domů. Kvůli své neznalosti se jí však podařilo nalít kapalinu do ostřikovačů přímo do otvoru na motorový olej, čímž pravděpodobně odkázala své auto do záhuby. Svou činností si byla francouzská řidička nejspíše jistá, protože do motoru vylila všech pět litrů. Když poté jela na druhý den do práce, nešlo jí do hlavy, proč auto nefunguje. 

Oprava nejspíše přijde draho

Vůz francouzské řidičky měl podle jejích slov začít kouřit modrým dýmem a posléze přestat úplně fungovat. Zavolala si proto na pomoc mechaniky, kteří jí měli pomoci auto opět nastartovat. Když ovšem přijeli a otevřeli kapotu, nemohli uvěřit svým očím. Kapalina do ostřikovačů se smísila s motorovým olejem, což vytvořilo podivnou směs připomínající bahno. Ta zacpala všechna místa v motoru, kudy vedl olej.

Zda bude auto ještě pojízdné, to mechanici zjistí až po vyčištění všech útrob. Taková práce však pravděpodobně přijde řidičku velmi draho a proto bude možná nejlepší, když nechá vyměnit celý agregát. Každý řidič by měl mít dostatečné znalosti o tom, kam v jeho vozu patří jaká kapalina a kdy ji má doplnit. Pokud si tím nejste jistí, vždy se můžete někoho zeptat.

Jaký problém jste na vašem voze zavinili vy? 

Zdroj: MotorTrend

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 2475 hlasů
Nahlásit chybu
ArmádníZpravodaj.cz
Spáchal, či nespáchal Adolf Hitler sebevraždu? FBI pracovala s teorií, že ponorkou utekl do Argentiny
Události247.cz
Očkovat proti covidu se budou děti od pěti let. Ministr zdravotnictví Vojtěch řekl, od kdy to bude možné
VědaŽivě.cz
Robotická chirurgie – budoucnost medicíny začíná tady a teď
adbz.cz
Prodej hrnčířské hlíny: Kde ji nejlépe pořídíte?