Co se stane, když nalijete do motoru 5 litrů kapaliny do ostřikovačů místo oleje? Výsledek mechaniky zaskočil

Každý sice děláme chyby, ovšem znalosti doplňování provozních kapalin by měl mít každý řidič. To se o této francouzské ženě říct bohužel nedá.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Každý víme, kdy a kam bychom měli doplnit provozní kapaliny, aby funkce našeho auta byly v co největším pořádku. Tato skutečnost se ovšem bohužel nedá říct o francouzské řidičce, která si spletla nádobu na kapalinu do ostřikovačů s motorem. Auto je pravděpodobně na odpis, ovšem žena neztrácí víru a předala jej do rukou odborníků. To, co viděli, jim vyrazilo zrak. 

Kapalina na špatném místě

Francouzská řidička si podle informací všimla, jak jí během jízdy z práce začala svítit kontrolka nedostatku kapaliny do ostřikovačů. Žena pravděpodobně nevěděla co to znamená, a tak ihned zastavila na benzínce, kde se na její problém dotázala recepčního. Ten jí akorát doporučil pětilitrový přípravek, který bez váhání zakoupila a pokračovala domů, kde chtěla kapalinu doplnit.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Žena se vrhla do řešení problému ihned poté, co přijela domů. Kvůli své neznalosti se jí však podařilo nalít kapalinu do ostřikovačů přímo do otvoru na motorový olej, čímž pravděpodobně odkázala své auto do záhuby. Svou činností si byla francouzská řidička nejspíše jistá, protože do motoru vylila všech pět litrů. Když poté jela na druhý den do práce, nešlo jí do hlavy, proč auto nefunguje. 

Oprava nejspíše přijde draho

Vůz francouzské řidičky měl podle jejích slov začít kouřit modrým dýmem a posléze přestat úplně fungovat. Zavolala si proto na pomoc mechaniky, kteří jí měli pomoci auto opět nastartovat. Když ovšem přijeli a otevřeli kapotu, nemohli uvěřit svým očím. Kapalina do ostřikovačů se smísila s motorovým olejem, což vytvořilo podivnou směs připomínající bahno. Ta zacpala všechna místa v motoru, kudy vedl olej.

Zda bude auto ještě pojízdné, to mechanici zjistí až po vyčištění všech útrob. Taková práce však pravděpodobně přijde řidičku velmi draho a proto bude možná nejlepší, když nechá vyměnit celý agregát. Každý řidič by měl mít dostatečné znalosti o tom, kam v jeho vozu patří jaká kapalina a kdy ji má doplnit. Pokud si tím nejste jistí, vždy se můžete někoho zeptat.

Jaký problém jste na vašem voze zavinili vy? 

Zdroj: MotorTrend

Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Autor článku

Jindřich Honzel

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Jak vypadá jedna z nejděsivějších atomovek v hojném ruském arzenálu: balistická raketa Satan (R-36M) připomíná světu, čeho se bát
Události247.cz
Události247.cz
Konec známkování na prvním stupni? Nesmysl, myslí si většina Čechů
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
I zkušení řidiči se na silnici dopouští mnoha chyb. Nehoda může skončit smrtí celé posádky
adbz.cz
adbz.cz
Praktická rýže v pytlíku není dobrá volba. Přispívá ke vzniku cukrovky a kardiovaskulárních onemocnění