V rozpáleném autě nechala miminko se psem, policisté bojovali o jejich život. Umíme spočítat, jak horko uvnitř bylo

Nechat v autě na slunci dítě a psa, to je trestuhodné. Matka udělala chybu, rychle ale zavolala o pomoc policii.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Když policisté dostali hlášení o miminku zamčeném v autě, začali okamžitě jednat. Aby toho nebylo málo, děcko nebylo v pasti samotné. Matka zamkla v autě nejenom mimino, ale i psa. Obavy o zdraví a život dítěte si vyžádaly okamžitou reakci, policie, když dorazila na místo, začala okamžitě jednat. 

V autě bylo uvězněné mimino se psem

Dítě spalo v autosedačce na zadním sedadle, policisté se rozhodli, že rozbijí sklo v okně na místě spolujezdce. Za pomoci obušku policejní hlídka rozbila sklo, dostala se do auta a děcko zachránila. Psa samozřejmě také, ale o dítě šlo samozřejmě především. Policie udělala, co musela a jednala rázně.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Událost skončila šťastně, a nutno říct, že dítě nebylo v autě dlouho. Celá záležitost se vyřešila během několika minut a matka nezavřela dítě v autě záměrně. Rodička vysvětlila, že vystoupila z auta, dveře se zabouchly, automaticky se uzamkly a klíče zůstaly uvnitř. 

Za hodinu se z auta stane smrtelná past

Vědci z polského ústavu jaderné fyziky spočítali, po jaké době se zvýší teplota uvnitř vozu v závislosti na okolních podmínkách. Ukázalo se, že rozdíl mže být klidně i 20 °C. A to nemusí být nutně venku velké horko.

iZdroj fotografie: Pixabay

Pomocí této teplotní kalkulačky lze spočítat, že při teplotě 24 °C, za slunečného dne, v autě s tmavě nalakovanou karoserií, bude po 25 minutách teplota 39 °C. Po dalších 20 minutách stoupne vnitřní teplota na nesnesitelných 46 °C. Je-li venku 28 °C, tak za hodinu stoupne teplota uvnitř auta na hrozivých 54 °C, přitom tělesná teplota dítěte ponechaného v autě naroste na 40 °C.

Co uděláte, když uvidíte auto a v něm zamčené dítě?

Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Autor článku

Filip Rakovan

Dráhu motoristického žurnalisty zahájil v době tištěných médiích v časopise Speed a prošel velkou řadou renomovaných tuzemských časopisů, například Carauto, český TopGear. Následně zakotvil v online světě a pozvedl na špičkovou úroveň ve své době prestižní magazín Autoweb.cz a Garaz.cz. Řídil snad vše, co má čtyři kola, od litrového hatchbacku po F1. Pořádá kurzy pro řidiče a amatérské závody, vyjadřuje se k problematice v televizi. A hlavně dnes s radostí píše na AutoŽivě.

Zobrazit další články