Řidička v Budějovicích ujela z benzínky s pláčem a traumatizujícím zážitkem. Velký omyl si vzala až moc osobně

Nepříjemný zážitek pro řidičku, která prožila stres z obtěžování muži. Nicméně to bylo nedorozumění, šlo o velký omyl.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Radovan U.
                   

U nás je na téma sexuálního obtěžování nahlíženo jinak, než třeba v USA nebo v západní Evropě. Do našich končin ještě (naštěstí) nedorazila zrůdnost spojená s tím, že se muži a ženy navzájem obávají vyjádřit si náklonnost.  Z obavy, že skončí před soudem. Nicméně obtěžování a sexuální násilí, to je věc, která zaslouží odsouzení i trest jak ve Spojených státech, tak u nás, bez diskuze.

Zkušený řidič zažil na čerpací stanici velký omyl

Pan Radovan, řidič, který najezdí ročně asi padesát tisíc kilometrů a má řadu zážitků z cest, nám napsal příběh, který se výše uvedeného tématu tak trochu týká. Stal se na jedné pumpě v jižních Čechách. Řidič Radovan stál před čerpací stanicí, pil kávu a měl před sebou veškeré dění na pumpě jako na dlani. U čerpacího stojanu zastavila řidička kompaktního crossoveru a chtěla natankovat.

iZdroj fotografie: ŠJů / Creative Commons / CC-BY-SA

Vystoupila z auta, oblečená do žlutého kostýmku a vzala do ruky tankovací pistoli. V tu chvíli zaslechla mužský hlas: „Tak ho tam šoupni, toho macka.“ Závozník u stojanu TIR vedle se chystal také tankovat a jeho řidič na něj volal a gestikuloval. S největší pravděpodobností to byla snaha popohnat lenocha k tomu, aby velkou tankovací pistoli zasunul do obří nádrže a nezdržoval.

Žena u stojanu zažila nepříjemnou zkušenost a stres

Bohužel oba muži, stojany a řidička byly k sobě v takovém úhlu, že paní závodníka neviděla, měla ho v zákrytu, a získala pocit, že řidič volá na ni. Zůstala stát jako opařená. Řidič ani závozník, podle toho, co viděl a popsal pan Radovan, si řidičky ani nevšimli. Komunikace posádky náklaďáku dál pokračovala. Řidič nutně chtěl svého kolegu dostat do tempa.

iZdroj fotografie: PxHere

Pokračoval: „Dělej, dělej, nebo na tebe skočím!“ Šok paní se stupňoval. Definitivní rozčarování přišlo, když se naštvaný řidič projevil jako rasista a zařval na závozníka, který byl asijského původu: „Dělej, nebo ti dám na prdel, ty žlutá nádhero.“ To byla poslední kapka, řidička ve žlutém kostýmku se rozklepala, začala brečet. Vše si stáhla na sebe. To byla samozřejmě chyba, vůbec o nic takového nešlo.

Obtěžování to nebylo, přesto došlo na útěk a slzy

Ale stalo, byla to souhra nešťastných okolností. Paní se otočila od stojanu, že odjede od čerpací stanice. A v tu chvíli šel kolem ní řidič vozu s vlekem s naloženým bagrem ve své reklamní bundě. Viděl plačící ženu zeptal se jí, co pro ni může udělat, chtěl pomoct. Jak pan Radovan později zjistil, když bagristu oslovil, šlo o velice solidního a slušného mladého muže.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Radovan U.

Vystresovaná řidička však zaregistrovala nápis na jeho bundě, a to byla absolutní tečka za návštěvou čerpací stanice. Paní propadla hysterii, rozbrečela se naplno, skočila do auta, nastartovala a rozjela se. Na poslední chvíli ještě stáhla okénko a všem chlapům kolem zahrozila vztyčeným prostředníkem a vynadala do perverzích čuňat. Nikdo, kromě pana Radovana, který vše sledoval, neměl ani ponětí, co se stalo. Žádný z mužů nic nechápal. Ve výsledku nešlo o obtěžování se sexuálním podtextem, ale o obyčejné nedorozumění. I to se může stát.

Co na takovou situaci říkáte? Zažili jste něco podobného?

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Autor článku

Martin Sedláček

Vyučil se automechanikem a tuto práci také dlouhé roky provozoval. Pak se na čas přesunul do oblasti profesionální dopravy, řidičák má v podstatě na vše, co se dá u nás legálně řídit. Po několika letech za volantem nákladního auta se vrátil zpět k původní profesi, kterou už dělá spíše z pozice vedoucího dílny. Má tak čas na redakční a publikační činnost i osvětu v oblasti automobilové techniky.

Zobrazit další články