Řidička způsobila autonehodu a obvinila psa, prý řídil. Policie výmluvu akceptovala

Kdesi v Kanadě havarovala ve večerních hodinách žena, která byla evidentně opilá. Vinu však svalila na psa a policie jí téměř nic neudělala.

i Zdroj fotografie: Unsplash.com
                   

Bezohlední řidiči páchají mnoho přestupků. Některé méně vážné, jiné horší a trestuhodné. A jedním z nejhorších vůbec je alkohol za volantem, neboť opilý motorista může způsobit vážnou nehodu. Ohrožuje pak nejenom sebe, ale zejména ostatní účastníky provozu a chodce. A jak už to bývá, často to odnesou právě ti ostatní. Výmluvy pro policii jsou pak různé, žena z Kanady však přišla s teorií, že řídil pes. Seriózně.

Výmluva, kterou policie napůl uznala

Zní to jako špatný vtip z kameňáku, a o to smutnější byla reakce kanadské policie. Když v jeden páteční večer dostala hlášení o havarovaném vozu kousek za městem na jihu země. Nebyla nijak vážná, auto sjelo ze silnice a narazila do svodidel, přičemž nedošlo k žádnému zranění. Policii na sebe paradoxně zavolala sama „řidička“, a dobrou výmluvu si buď připravit nestihla, nebo se ani neobtěžovala.

iZdroj fotografie: Unsplash.com

Opilým lidem se někdy v hlavě honí různé scénáře, ovšem málokterý dává smysl. A na koho svést dopravní nehodu, když jedete v autě sami, respektive se psem? Ano, oběť kanadské řidičky byla jasná. A tak policii chladnokrevně přehodila svého čtyřnohého kamaráda, jako by byl on tím, kdo s vozidlem narazil. Na první pohled směšná výmluva …jenže policie ji akceptovala.

iZdroj fotografie: Unsplash.com

Když došlo na sepisování hlášení, ve zprávě jasně stálo „Evidentně podnapilá žena uvedla, že ačkoliv je automobil její, v době havárie seděl za volantem pes, který nezvládl řízení.“ A protože kanadské zákony umožňují, aby řidič odmítl dechovou zkoušku na alkohol, žena svého práva využila. Policie jí však nemohla nařídit ani rozbor krve, a tak jí pouze na 90 dní odebrala řidičské oprávnění.

iZdroj fotografie: Unsplash.com

Spolu s tím pochopitelně uhradila pokutu za poškozený státní majetek a výdaje ji čekaly také kvůli odtahovce a opravě vozidla. Je však s podivem, že ušla jakémukoliv postihu ze strany zákona. Tedy kromě zmíněného „zákazu řízení“ po dobu tří měsíců. Nikomu se naštěstí nic nestalo a řidička už dnes opět brázdí silnice Kanady. A pokud je nám známo, pes postihu ušel.

Diskuze Vstoupit do diskuze
125 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články