Rodiče dětí nainstalovali u školky rychlostní radar. Teď jim hrozí trest

                   

Jistě to ve svém městě také znáte. Jsou místa, kde řidiči jezdí jako šílení a město ani policie vaše snahy o zpomalení dopravy nechce vyslechnout. Něco podobného se stalo také v Polsku, konkrétně v obci Chotomów. Zde byli rodiče nespokojeni s tím, jakou rychlostí jezdí mnoho řidičů kolem školky, kam každodenně vodí své děti. Proto se rozhodli že budou jednat.

Jejich prosby nikdy nevyslyšel

Snažili se obrátit na místní samosprávu, stejně jako informovali policii. Jejich snahy však byly liché, a kromě několika neurčitých vyjádření nedošlo k žádné změně. Bylo jasné, že řidiči budou na místě stále jezdit vysokou rychlostí, což může jejich děti každý den ohrožovat. Netrvalo dlouho a vzali situaci do svých rukou.

Rodiče nainstalovali vlastní rychlostní radar

Rodiče dětí z dané školky se rozhodli k poměrně zajímavému kroku. Pořídili si rychlostní radar, který se rozhodli nainstalovat právě na místo, kde hrozí největší nebezpečí. A to nedaleko přechodu, po kterém se svými dětmi pravidelně ráno a odpoledne chodí. Zařízení bylo maskované a jeho cílem mělo zjišťovat rychlost řidičů, která by rodičům následně pomohla v další argumentaci toho, že je místo nebezpečné. Rekordmanem v tomto směru byl řidič, který se místem hnal 128 km / h.

Trest hrozí rodičům

Těm, kteří porušili v daném místě rychlost a zachytil je nainstalovaný radar, těm nic nehrozí. Rychlostní radar zde byl umístěn nelegálně a neměl potřebné certifikace a kalibrace. Šok však čekal rodiče, kteří se na iniciativě podíleli. Místo toho, aby někdo vyslechl jejich podněty, jim nyní hrozí stíhání, které může vyvrcholit nemalou pokutou.

Radar je nelegální

Při instalaci rychlostního radaru nebyla podána žádná žádost o jeho umístění, což znamená jediné. Radar byl umístěn nelegálně a kdo tak učinil, měl by být podle zákona potrestán. Na druhou stranu se dá očekávat, že vše možná vyšumí do ztracena, jelikož policie jenom těžko prokáže, která konkrétní osoba z rodičovské iniciativy radar skutečně instalovala. A potrestat celou skupinu bez označení viníka nejde.

Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články