Rolls-Royce nabízí luxusní doplněk výbavy za cenu ojetého Octavie | AutoŽivě

Rolls-Royce nabízí luxusní doplněk výbavy za cenu ojetého Octavie

Luxusní automobilka představila nový, a možná zcela zbytečný doplněk, za jehož cenu byste koupili solidní ojetý automobil.
i Zdroj fotografie: Rolls-Royce

Rolls-Royce je synonymum pro luxusní vozy, o tom není pochyb. Většina i levných modelů se pohybuje v řádech vyšších milionů, a jejich budoucí majitelé nemají problém utratit peníze za skoro zbytečné doplňky. Jedním takovým je i skládací židle, kterou Rolls-Royce umístil do kufru vozidla a účtuje si za ní skoro 200 tisíc Kč. A její význam neskrývá nic hlubšího jde zkrátka o židli.

iZdroj fotografie: Rolls-Royce

Luxusní auto musí nabízet pohodlí kdekoliv

Smyslem toho doplňku je vize automobilky, která jej odůvodnila slovy „zákazník Rolls-Royce musí zažívat maximální pohodlí, ať jde kdekoliv“. A tak se zrodila myšlenka skládací židle, resp. upgradu již existujících konceptů. A vlastně ani tak o židli, jako spíše o „barovou stoličku“ s jednou nohou, takže je při opírání se zároveň potřeba držet balanc.

iZdroj fotografie: Rolls-Royce

Co přesně je na doplňku tak drahé nejlépe vystihují materiály, z nichž je vyrobena. Konstrukci tvoří uhlík a tvrzený hliník, a zejména první ze zmíněných je poměrně drahý. Samotný mechanismus přitom není ničím výjimečným ani složitým, jde zkrátka o rozkládací sedátko na jedné noze s ocelovým hrotem, aby židle poskytovala oporu v jakémkoliv terénu.

iZdroj fotografie: Rolls-Royce

Ono pohodlí pak zajišťuje sedací plocha vyrobena z velmi jemné kůže, která sice neposkytuje nějakou zvláštní oporu, ale zkrátka je luxusní a pohodlná. Židle má navíc nastavitelnou výšku, takže ji mohou používat jak nízké dámy, tak opravdu vysocí muži. Rolls-Royce ji nabízí v několika barevných variantách a součástí je rovněž kufr, respektive pouzdro, které se umisťuje do kufru automobilu.

50 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (79%) 243 hlasů
Nahlásit chybu