Rolls-Royce představil svůj nový plně elektrický model. Co nabídne za všechny ty prachy?

V automobilovém průmyslu se poslední roky nemluví o ničem jiném než o elektrifikaci vozidel. Rolls-Royce také nezůstává pozadu.

i Zdroj fotografie: Rolls Royce
                   

Elegantní automobilová značka Rolls-Royce představuje poprvé v historii nový elektromobil a rozhodně se ničím netají. Elektrifikace je za poslední roky tím nejžhavějším tématem, co se týče automobilového průmyslu, a proto je nutné, aby se každá značka začala ubírat právě tímto směrem. Kromě toho vůz pokrytý fólií a nápisy, který uvidíte na videu níže, není podle šéfa značky Müllera-Ötvöho pouhým prototypem. 

Elektrifikace v Rolls-Royce 

Slavný motor V12, který všichni dobře známe z pod kapoty vozů Rolls-Royce, bude brzy pravděpodobně pouhou minulostí. Oznámil to Šéf značky Torsten Müller-Ötvö, podle něhož je příchod zcela nového modelu poháněného výhradně elektřinou datován pro rok 2023. Značka tedy hybridní éru podle všeho zcela vynechá. Model se bude jmenovat Rolls Royce Spectre EV. 

iZdroj fotografie: Pixabay

Vůz pokrytý fólií a nápisy, který uvidíte níže ve videu, není podle Müllera-Ötvöho pouhým prototypem. Z hlediska tvaru se jedná o kupé a pravděpodobně by tento model mohl nahradit stávající Wraith. Nový Rolls-Royce si však zachová dlouhou kapotu, dvoudveřové provedení a stahovací střechu.

Co můžeme od nového modelu očekávat

Jedním z důležitých rysů nového modelu Rolls-Royce bude výstavba na platformě, kterou již dříve vývojáři použili pro poslední tři modely (Phantom, Cullinan a Ghost). Tato flexibilní hliníková platforma byla však během svého vývoje navržena tak, aby byla vhodná právě pro budoucí éru elektromobilů.

Než se však elektromobily Rolls-Royce dostanou k prvním pěti zákazníkům, ujedou 2,5 milionu zkušebních kilometrů v nejrůznějších prostředích a podmínkách. Je tedy velmi pravděpodobné, že společnost chce vyladit své vozy tak, jako tomu bylo doposud. 

Zachová si podle vás Rolls-Royce i nadále svou jedinečnost? 

Zdroj: CarMag

Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články