Rus se mstí České republice přemalováním Škody Octavia narůžovo

                   

K tomuto počinu se odhodlal jeden z obyvatel ruského města Saratov. Není náhodou, že se ve městě Saratov nachází park, kde jsou vystaveny artefakty, které jsou věnovány historickému vítězství Rudé armády ve 2. světové válce.

Právě tento Rus chce totiž přemalováním své Škody Octavia na růžovou barvu vyburcovat proces, který má poukázat na ruskou hrdost ve spojitosti s nedávným zneuctěním památek postavených na počest ruského lidu. Je vhodné dodat, že za tímto zneuctěním stojí převážně čeští aktivisté.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Odplata za sochu a tank

Rus se odvolává na demonstrativní akce Čechů, kterými rozhněvali nejednoho ruského občana. Jedná se především o aktivity spojené s:

  • Ruským tankem číslo 23
  • Sochou maršála Koněva

Právě tank číslo 23, kterému se rovněž přezdívá Smíchovský tank, byl vystaven v Praze od roku 1945, a to po osvobození Československa Rudou armádou. Poté byl tank několikrát přetřen narůžovo, což mělo symbolizovat nesouhlas s následným vpádem okupačních vojsk do Československa v roce 1968.

Sochu maršála Koněva postihl podobný osud. Několikrát byla socha posprejována či polita rudou, bílou nebo také právě růžovou barvou. Pro velmi časté útoky byla socha následně odstraněna a umístěna do depozitáře. 

Přemístění artefaktů zpět do Ruska

Právě svým činem, který Rus spáchal takticky u ruského tanku v Praze, chce oslovit vlivné ruské politiky, aby začali jednat a přemístili ruský tank číslo 23 a sochu maršála Koněva právě do historického parku v Saratově.

Rus mimochodem zmiňuje rovněž českého prezidenta Miloše Zemana a jeho sympatie k Rusku, které si často český prezident nenechává jen pro sebe. Ovšem jak dále Rus dodává, náklonost českého prezidenta k Rusku a prezidentu Putinovi nestačí.

Akce s přemalovanou Škodou Octavia se okamžitě stala medializovanou a začala plnit český i ruský internet. Zda tento demonstrativní počin bude mít nějaký význam nebo je to pouhý výkřik do tmy, na to si ještě budeme muset počkat.

Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články