S koncem prázdnin na českých silnicích policie ulovila 4 676 přestupků

                   

Přes 28 000 aut neuniklo kontrolám v souvislosti s velkými policejními manévry na konci prázdnin. Při těchto kontrolách policisté zaznamenali 4 676 přestupků. Zhruba třetina těchto přestupků souvisela s překročením povolené rychlosti. Co dále plyne z této policejní akce, která byla speciálně zaměřena na konec prázdnin a s tím související hustý provoz?

Překročení rychlosti stále na špici

U českých řidičů stále vedou klasické přestupky. Prakticky notorické je už nedodržování povolené rychlosti, a to nejen v obci, ale také mimo obec. V tomto ohledu bylo zjištěno 1 574 přestupků z výše uvedeného celkového počtu. Pořadí prohřešků řazeno sestupně, je přitom následující:

  • Překročení rychlosti (1 574 přestupků)
  • Jízda bez bezpečnostních pásů (497 přestupků)
  • Špatný technický stav vozidla (453 přestupků)
  • Alkohol (150 přestupků)
iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Do policejní akce bylo zapojeno téměř 2 800 policistů a byla ohlášena předem. S ohledem na výše uvedené čísla se tedy jedná o provinilce, kteří se dopustili přestupku i přesto, že byla akce dopředu avizována. Kromě klasických přestupků se policisté údajně soustředili také na telefonování za jízdy a způsob jízdy nebo třeba na používání dětských autosedaček. Využit byl při kontrolách také dohled ze vzduchu. Policisté během akce vypátrali také několik hledaných i pohřešovaných osob.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Menší páteční akce

Výše uvedená čísla můžeme porovnat také s policejní akcí, která proběhla už dříve, a to v pátek 14. srpna. Ta byla menšího rozsahu, přičemž se zkontrolovalo 5 300 vozidel a bylo zjištěno 2 281 přestupků. Z tohoto počtu přestupků rovných 1 740 řidičů nedodrželo rychlostní limity, takže opět překročení povolené rychlosti vede a jedná se o zhruba třetinu z celkového počtu kontrolovaných řidičů. Roli hrály také skutečnosti jako nezapnuté bezpečnostní pásy, špatný technický stav vozidla nebo chybějící dálniční známka.

Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články