Řidič Škody Octavia zahanbil na dálnici zkušeného majitele Lamborghini Huracán Performante. Vše natočil na video

Neobvyklé závody mezi auty většinou stojí za to, obzvláště když se stane něco nečekaného. Tato Octavia zahanbila Lamborghini.

i Zdroj fotografie: Škoda
                   

Tento neobvyklý souboj dvou závodních aut skončil poněkud nečekaně ve prospěch Škody Octavia 2. generace. Není pochyb o tom, že za vozem stojí nemalý tuning, ale i tak je tento výkon velmi chvályhodný. V souboji proti Lamborghini Huracan Performante si tak řidič získal zasloužený respekt.

Lamborghini versus Škoda Octavia 

Pro nezasvěcené: Performante je nejvýkonnější verze modelu Huracan, která kdy spatřila světlo světa. Vůz disponuje motorem V10 o objemu 5,2 litru s přirozeným nasáváním a dosahuje výkonu až 640 koní. Díky maximální točivému momentu 600 Nm a zmíněným parametrům dokáže zrychlit na 100 km/h za pouhých 2,9 sekundy. Jeho maximální rychlost činí 325 km/h. Navzdory tak působivému výkonu si Huracan se Škodou Octavia však neporadil. 

iZdroj fotografie: Škoda

Škoda, kterou uvidíte na videu, je pravděpodobně Octavia 2. generace v nejvyšší verzi RS. Tento vůz má pod kapotou standardně dvoulitrový přeplňovaný agregát TFSI o výkonu 200 koní a se vší pravděpodobností lze předpokládat, že jde o benzinovou verzi. Běžně tak tento vůz dosáhne první stovky za 7,2 sekundy a jeho maximální rychlost je 242 km/h. Není tudíž možné, aby tento výkon zvítězil nad zmíněným Lamborghini. Muselo jít o velmi působivý tuning, o němž zatím nejsou k dispozici žádné informace.

Škoda je sice rychlejší, ale… 

Škoda Octavia je relativně levný způsob, kterým jedinec dokáže vyrobit velmi výkonný vůz, a to v řádech několika desetitisíců korun. Aby však Octavia RS mohla konkurovat Lamborghini, potřebuje disponovat výkonem alespoň 500–600 koní, což je hodnota, jejíž cena dokáže snadno přesáhnout i cenu samotného vozu. 

Samotný fakt, že Škoda porazila Lamborghini na rovince, bohužel nestačí. Italský vůz se chová mnohem lépe například i v zatáčkách, jelikož je podstatně nižší. Má také mnohem širší pneumatiky a vyspělejší aerodynamiku, díky čemuž se zároveň mnohem lépe ovládá při vyšších rychlostech. Škoda prohrává i z hlediska designu. Lamborghini bude vždy přitahovat pozornost a obdiv, přičemž Octavia projede městem bez povšimnutí. 

Zdroj: Crew Illegal

Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Bez Západu by Rusko bylo bez moderních zbraní, samo je totiž vyrobit neumí. Užívá techniku Francie, Německa i dalších zemí
Události247.cz
Události247.cz
Taxík levnější než jízda autobusem: Důchodci nemají ani ponětí, že jim stát poskytne dopravu kamkoliv za pár korun
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejděsivější místo na planetě: Přístup sem má jen pár lidí, běžný člověk by téměř s jistotou zemřel
adbz.cz
adbz.cz
Psi, které je téměř nemožné vychovat: Některá plemena pro poslušnost nemají předpoklady, mnoho lidí to před koupí neví