Škoda přinesla revoluční změnu pro rok 2024. Čeští zákazníci jásali, dokud ji neprokoukli

Mít v mobilu aplikaci na „okolí“ je dnes úplně normální. Tak proč by nešlo na dálku ovládat automobil a jeho funkce?

i Zdroj fotografie: Škoda Auto
                   

Je, nebo není morální nabízet zákazníkům reklamní předměty za to, že něco udělají? Pokud je to pro někoho kontroverzní u zákazníků potenciálních, tak u těch stávajících to je jistě v pořádku. Tím reagujeme na názor jednoho čtenáře, který nám poslal do redakce e-mail. My jsme se jej po přečtení rozhodli zveřejnit v plném rozsahu. E-mail se týkal právě reklamních předmětů a jejich nabízení zákazníkům značky.

Dárek pro zákazníka je v pořádku, zlí jazykové nemají pravdu

O co vlastně šlo? „Jedna automobilka, myslím, že německá, nabízela zákazníkům reklamní předměty, když se přijdou podívat do jejího showroomu,“ stěžoval si pisatel. „A to není v pořádku.“ Za nás to ale v pořádku je. Dělá to skoro každý, odměňovat zákazníky je v pořádku. Mladoboleslavská automobilka Škoda nedávno představila inovovanou mobilní aplikaci MyŠkoda. Ta slibuje komplexnější a uživatelsky přívětivější prostředí.

iZdroj fotografie: Škoda Auto

Tato aktualizovaná verze je kompatibilní se všemi současnými modely a přináší řadu nových funkcí a vylepšení. Nová verze aplikace přináší zcela nový design i domovskou stránku. Prostředí má být uživatelsky přívětivější a intuitivnější. Grafika byla přepracována a aplikace nyní obsahuje i informační widget, který má usnadnit používání. Jedním z hlavních přínosů nové aplikace je možnost využívání chytrých služeb, jako jsou Pay to Park a Pay to Fuel.

Aplikace Škody umí diagnostikovat vůz na základě zvuků, které vydává

S funkcí Pay to Park mohou uživatelé snadno rozpoznávat parkovací zóny a provádět platby za parkování v různých městech Evropy. Funkce Pay to Fuel pak umožňuje automatické platby na vybraných čerpacích stanicích. To odbourává nutnost čekat ve frontě u pokladny. Pro řidiče elektrických a plug-in hybridních modelů přináší aplikace modernizovanou funkci nabíjení Powerpass. Je nyní integrována přímo v aplikaci.

Ovládat klimatizaci na dálku? Proč ne, stačí sáhnout po mobilu

Tato funkce umožňuje přístup k více než 660 tisícům dobíjecích bodů po celé Evropě díky partnerství s více než 870 poskytovateli. Umožňuje také správu domácích dobíjecích řešení a plánování dobíjení. Objednali jste si nové auto? Tak super pro vás je, že další vylepšení zahrnuje možnost sledování stavu výroby vozu v reálném čase. Co ještě aplikace umí? Je tady třeba kontrola stavu nabití vozu Škoda Enyaq z domova nebo aktivace Climate Control před odjezdem jako pár dalších příkladů rozšířené funkčnosti aplikace MyŠkoda.

iZdroj fotografie: Škoda

Kromě toho nová aplikace MyŠkoda nabízí dynamický zpravodajský kanál s vizuálními informacemi a články ze světa značky Škoda. A teď zpátky k těm odměnám a dárkům. Ve Velké Británii, Irsku, Francii a Španělsku byl zaveden věrnostní program, který uživatelům umožňuje získávat body plněním různých úkolů. Tyto body lze vyměnit za reklamní předměty značky Škoda. Šanci tak mají snad jen Češi žíjící v uvedených státech.

Umíte ovládat auto na dálku?

Zdroj: Škoda
Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Autor článku

Ondřej Komárek

Polovinu svého života strávil ve Velké Británii, kde psal 12 let pro přední automobilová média jako Autocar, Carwow a TopGear. Nyní přináší svůj jedinečný pohled do AutoŽivě. Aktivně se účastní amatérských závodů a předtím, než se stal novinářem, pracoval na vývoji závodních motorů.

Zobrazit další články