Šokující odhalení: Elon Musk miluje benzínové supersporty

                   

Musk má Ford Model T, který mu daroval kamarád a Jaguar série 1 typu E z roku 1967. V rozhovoru pro Forbes (který probíhal během jízdy právě tímto kabrioletem), Musk zmínil, že si koupil tento Jaguar zkraje své kariéry, protože si toto auto zamiloval v knize o klasických kabrioletech, kterou dostal, když mu bylo 17 let.

„Všechny jsem si je s obdivem prohlížel a ten, který se mi líbil nejvíce, byl právě Jaguar typu E, a říkal jsem si, že kdybych si to mohl kdy dovolit, právě toto auto si pořídím. A proto jsem ho později koupil.“ Přiznává ale, že se to neobešlo bez komplikací. „To auto bylo jako náladová přítelkyně – pořád se na něm něco rozbíjelo a dělalo mi různé starosti,“ říká Musk. „Vlastně mi kleklo už cestou od prodejce.“

Ale Elon Musk to nevzdával. Když získal bonus 40 000 dolarů od dobrodružného investora, který včas investoval do Muskových projektů, vrazil do Jaguara 35 000 dolarů.

První vůz, který Musk vlastnil, bylo také benzínové auto – BMW 320i z roku 1978, za které v roce 1994 zaplatil 1 400 dolarů a opravil si ho sám. Měl toto auto dva roky a pak ho půjčil jednomu brigádníkovi, kterému cestou z kanceláře upadlo kolo. „Tak jsem ho hned nechal sešrotovat,“ říká Musk.

Měl také McLaren F1, sportovní vůz, který totálně zničil v roce 2 000 při jízdě se spoluzakladatelem společnosti PayPal, Peterem Thielem.

„Peter se mě zeptal:“ Tak, co to umí?“A já na to řekl: „Tak sleduj,“ Sešlápl jsem plyn až do podlahy a přejel do pruhu na Sand Hill,“ říká Musk s odkazem na slavnou silnici u Silicon Valley. „Narazili jsme do svodidla v 45stupňové zatáčce na Sand Hill, to vyhodilo vůz do vzduchu jako frisbee, to auto se ve vzduchu asi třikrát otočilo.“

Navzdory tomu, že vizionář a miliardář Elon Musk se vyžívá ve veteránech a benzínových superportech, jeho vize s Teslou pomáhá vyvést svět ze závislosti na energii z fosilních paliv – což je věc, kterou považuje za zoufale důležitou.

„Tesla urychlila a stále urychluje příchod udržitelné energie, systém, který bychom měli mít v budoucnosti, a při tom mít stále hezký život. To je to, co znamená „udržitelné“. Není to nějaká trendy pitomost – týká se to nás všech, „píše Musk na svém blogu.

„Je jasně dané, že v určitém okamžiku musíme dosáhnout udržitelného energetického hospodaření, nebo dojde k vyčerpání fosilních paliv a civilizace se zhroutí. Vzhledem k tomu, že musíme stejně dát ruče pryč od fosilních paliv a že prakticky všichni vědci souhlasí s tím, že dramatické zvyšování atmosférických a oceánských úrovní uhlíku je šílené, čím rychleji dosáhneme udržitelnosti, tím lépe.“

Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruský tanker Iljušin Il-78 může u hranic NATO maximálně provokovat, ale nic víc. Vlastním letounům přitom dává „neomezený“ dolet
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat
adbz.cz
adbz.cz
Túje zhoustnou a porostou jako nikdy předtím. Stačí jim dopřát mykorhizní roztok a sílu budou čerpat z hub