Speciálně upravená Toyota je připravena i na zombie apokalypsu

                   

Upravené vozy nejsou nic výjimečného. Některé získají řadu modifikací především kvůli výkonu, další zase proto, aby obstály třeba v náročných pouštních podmínkách. Ale aby došlo k úpravě vozu tak, aby zvládl možnou zombie apokalypsu, to se jen tak nevidí. A přesně taková je tato Toyota Tundra.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Bring a Trailer

Až bude konec světa

Toto upravené japonské auto si lze koupit ve Spojených státech amerických. Základem je skutečně klasická sériová Toyota Tundra, která však prošla mnoha úpravami. Jde o auto z roku 2013, ve verzi CrewMax, doplněno balíčkem s označením TRD Off-Road. Něco má auto sice už za sebou, ale současný kilometrový nájezd ve výši 77 000 km není nijak velký. Pokud by obávaná zombie apokalypsa nastala, dá se říci, že v bezpečí tohoto vozu by se dalo dojet ještě dost daleko.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Bring a Trailer

Ochrana před zombie

Možná snaha se zviditelnit, nebo možná skutečná obava z toho, že zombie apokalypsa nastane. To jsou reálné důvody, proč majitel Toyoty nechal realizovat všechny dané úpravy.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Bring a Trailer

A jaké to jsou? Nechybí třeba přední a zadní ocelové nárazníky, kvalitní naviják Smittybilt X20, stejně jako tu je ochrana světlometů, žebřík či střešní nosič. Navíc tu jsou i různé dekorační prvky, hlavně na dveřích, které mají budit pocit, že auto je pancéřované.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Bring a Trailer

Aby auto zvládlo i náročnější terén, tak dostalo nejenom nové odpružení, ale také bylo výrazně zvednuto, a to až o celé 3 palce. Nechybí také speciální dvacetipalcové pneumatiky. Pokud by skutečně něco nastalo, dá se s vozem ujíždět jak po silnici, tak klidně i v náročnějším terénu.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Bring a Trailer

Cena je vysoká

Co jsme ještě nezmínili, to je motor. Tím je osmiválec o objemu 5,7 litrů a o výkonu 386 koní, kombinovaný se šestistupňovým automatem. A kolik za toto všechno? V aukci se dosáhlo na cenu 40 100 dolarů, která však byla stále ještě pod očekáváním prodejce. Patrně si říkal, že případní zájemci berou zombie apokalypsu opravdu na lehkou váhu.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Bring a Trailer
Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rumunsko zoufale potřebuje modernizovat tankové vojsko: zájem by mohlo mít o starší Západní stroje, zvládly by i mnohatisícovou armádu
Události247.cz
Události247.cz
Teorie o tom, že Putin není Putin, nabírá na síle. Video o dvojnících se šíří Ruskem
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Japonští inženýři vypustí do Tichého oceánu radioaktivní vodu. Z Fukušimy jí vyteče 1,3 milionu tun
adbz.cz
adbz.cz
Slavnostní křišťálové nádobí po babičce do myčky nesmí. Lesk mu navrátí obyčejný ocet a citronová šťáva