Špičkový restomod Mercury Cougar je mixem klasiky a moderního výkonu

Kultovní americké „auto síly“ v restmodu je adaptace, která vám vykopne zuby, šlápne na nohy a ukáže perfektní vzhled a moderní výkon.

i Zdroj fotografie: Mecury Cougar
                   

Ono se taky není čemu divit, protože restmod právě v tomhle spočívá. Jestli jste ten výraz ještě neslyšeli, tak vězte, že jde o vpravení nové technologie pod starou karoserii. Výsledný vůz tak docela „klame tělem“, protože pod starým vzhledem se skrývá moderní výkon. Tentokrát se parádně předvedl um americké společnosti Ringbrothers, která odhalila restmod slavné verze Mercury Cougaru z roku 1968.

Starý vzhled a nová střeva

Odhalení se konalo na SEMA Show v Las Vegas, ovšem festival se tentokrát nekonal kvůli pandemii koronaviru. Tak jako tak existuje několik restmodů klasických Mustangů a výsledky jsou vždycky naprosto fantastické. Pod kapotou je 5 litrový osmiválec For Coyote, stejný, jako je použitý v nových Fordech Mustang. „Hoří“ silou 343 kW a točivým momentem 570 Nm. Udávaný výkon překonává všechny Cougar, které kdy vyjely z továrny.

iZdroj fotografie: Mecury Cougar

Stejně jako byl pro 21. Století adaptován motor, dočkala se stejného zásahu i 10 rychlostní automatická převodovka přidaná z Fordu F-150 Raptora. Další nové komponenty zahrnují výfuky Stainless Steel Flowmaster a jsou zdrojem nádherně agresivního zvuku. Kola HRE C1 C130 v rozměrech 45 centimetrů vpředu a 48 vpředu ke zbytku auta neuvěřitelně sednou. Renovace zahrnovala také vnitřek.

iZdroj fotografie: Mecury Cougar

Náklady, které za to stojí

Všechny tyto operace samozřejmě vyžadují nemalé náklady, jenže Cougar emblém je prostě něco, co stojí za každý investovaný dolar. Ostatně firma Ringbrothers velmi ráda testuje hranice restmodu i tunningu. Už jen skutečnost, že tento Cougar překonává všechny tovární kusy, stojí za to, i když se tentokrát nejedná o nejsilnější auto, které Ringbrothers sestavili a vyladili. Jde ovšem o kus s historií a neoddiskutovatelným kouzlem.

iZdroj fotografie: Mecury Cougar

A zvenku se taky nemá vůz s kombinací bronzového interiéru a tmavě zeleného vnějšku za co stydět. Koberečky uvnitř jsou pohodlné, kožené doplňky ladí a volant v kombinaci hliníku a dřeva působí krásně sportovním pocitem. Jen moderní řadicí páka je trochu rušivá, vzácná odchylka právě pro toto sestavení. Je otázkou, proč právě sem nepřišla nějaká klasická, která by do celku zapadala mnohem líp.

iZdroj fotografie: Mecury Cougar

Zdroj: Mercury Cougar

Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články