Správná péče o váš automobil v letním období: Nezapomeňte na to hlavní

                   

Vysoké teploty k letnímu období neodmyslitelně patří. Lidé se uchylují k osvěžení u vody, a pokud nechtějí být vystaveni přímému slunečnímu záření, pobývají ve stínu a relaxují. Léto je však i ve znamení výletů a dovolených, ke kterým rodiny používají nejčastěji automobil. I ten potřebuje v teplých dnech náležitou péči. Pakliže nemáte možnost jej parkovat v garáži, je jeho exteriér i interiér vystaven extrémním teplotám, které jej mohou poškodit. Jak tedy o auto správně pečovat?

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Péče o automobil v letních měsících

Parkujete automobil na přímém slunci? Pak odborníci radí, abyste jej chránili těmito způsoby:

  • Voskujte vnější karoserii: povrch auta velice dobře ochráníte před slunečními paprsky tak, že jej navoskujete speciálními přípravky, které jsou k tomuto ošetření určené. Vosk na automobil nenanášejte rozhodně na přímém slunci, nemusí totiž správně přilnout. Správně navoskovanou karoserii poznáte tak, že na ní pomocí rozprašovače nastříkáte trochu vody a spatříte jen malé kapičky. Jestliže na autu zůstává louže z nastříkané tekutiny, vosk nepřilnul tak, jak by měl, a musíte péči zopakovat.
  • Používejte leštěnku na skla: obzvlášť v letních měsících může na vašem čelním skle během dlouhých jízd ulpět mnoho hmyzu, přes který nemusí být dokonalá viditelnost. To ohrožuje bezpečnou jízdu. Proto je záhodno čelní sklo pravidelně omývat. I postranní skla vyžadují péči. Jak na přední, zadní, tak i na ty po stranách používejte leštěnku. Díky aplikaci této čistící tekutiny nebude hmyz na vašem automobilu uplývat.
iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Myslete i na rozpálený interiér

V létě může být jízda v rozpáleném automobilu velice namáhavá a únavná. Abyste předešli ještě většímu přehřívání palubní desky, která trpí slunečním zářením nejvíce, můžete ji postříkat vodou. Ochladíte ji a zvlhčíte i prostředí interiéru. Obzvlášť v letních měsících je tento způsob vhodný, jelikož vám do obličeje sálá extrémně vyhřátý vzduch. Také je možné použít izotermickou fólii, která sluneční paprsky odráží a celkově udržuje v automobilu stabilní teplotu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruský tanker Iljušin Il-78 může u hranic NATO maximálně provokovat, ale nic víc. Vlastním letounům přitom dává „neomezený“ dolet
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat
adbz.cz
adbz.cz
Túje zhoustnou a porostou jako nikdy předtím. Stačí jim dopřát mykorhizní roztok a sílu budou čerpat z hub