Stahovací pásky, drobné, ale nepostradatelné pomůcky pro řadu oborů

                   

Stahovací pásky se využívají jako prostředek pro mechanické spojení. Jaké druhy pásků jsou na dnešním trhu dostupné a podle čeho se v nabídce orientovat?

K čemu slouží stahovací pásky

Stahovací páska v historii postupně nahradila běžné svazování drátkem či provazem u kabelových svazků. Kabely se takto mohou vyztužit, uspoří se zároveň i místo. Navíc lze tímto způsobem kabely snadno uchytit případně i ke konstrukci.

Pásky se na trh dodávají v řadě různých šířek i v odlišných barvách. Výhodou je velmi snadná manipulace postupným utažením. Pásky díky vroubkování na vnitřní straně poskytují skutečně spolehlivé upevnění. Typická je pro ně vysoká pevnost v tahu, která se udává u konkrétních produktů vždy v kg.

Vlastnosti a využití pásků

Materiál pásků je velmi odolný vůči působení benzínu, rozpouštědel a celé řady dalších látek. Nepoškodí je ani UV záření. Většinou se využívá pro své vhodné vlastnosti k výrobě této součástky polyamid. Méně často se také setkáte s polyuretanem či pásky ocelovými.

Volit konkrétní produkt je nutné s ohledem na požadovaný účel využití. V případě, že bude pásek vystaven působení kyselin, je však nutné se přizpůsobit tomu, že polyamid má pouze omezenou životnost. Z hlediska určení je potřeba si uvědomit, že polyamid se doporučuje pro specificky dané podmínky. Měl by být splněn rozsah teplot od -45° do 85 °C.

Některé typy mohou rovněž být vybaveny tabulkou, která umožňuje popsat či označit komponenty, u nichž se pásky využily. Jednotlivé výrobky se od sebe rovněž liší možností rozpojení. V některých případech je lze rozdělit, jindy je možné spoj rozpojit výhradně za podmínky poškození pásku. Na současném trhu se již také objevily pásky recyklovatelné, které snižují zátěž pro životní prostředí.

Pásky se používají v oblasti elektrických instalací, dále v automobilovém průmyslu či sféře průmyslové kabeláže. Své uplatnění nacházejí i v zemědělství a lesním hospodářství. Mohou plnit dokonce funkci jednorázových pout při zásahu policejních jednotek.

Značka TME, tradice a pokrok

Z rozsáhlého sortimentu stahovacích pásků v mnoha provedeních si můžete vybírat v nabídce TME. Plným názvem Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o. nabízí komponenty a zařízení určené primárně pro oblast elektroniky a elektrotechniky.

Dnes produktové portfolio zahrnuje stovky tisíc položek. Hned 400 000 z nich je dostupná okamžitě, a to díky modernímu logistickému centru, které se nachází ve středním Polsku. I samotné sídlo firma si rodinná značka TME uchovala právě ve své domovské zemi, konkrétně ve městě Lodž.

V distribučním zázemí denně probíhá uskladnění i odbavení několika tisíc zásilek. Díky tomu TME velmi flexibilně reaguje na potřeby různých odběratelů. Ti jsou dnes v bezmála 150 zemích na celém světě. Výrobkům prodávaným pod hlavičkou TME tak důvěřuje široký okruh zákazníků.

Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Spolupráce Ruska a Íránu je rozsáhlejší, než se může zdát: těží z ní obě země, islámská republika hlavně ucítila možnost značné modernizace
Události247.cz
Události247.cz
Nechutná praxe: Některé obchody prodávaly zákazníkům jídlo prošlé až dva roky
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Buddhističtí mniši mumifikovali svá těla zaživa. Znamenalo to nejméně 2 000 dní dobrovolného utrpení
adbz.cz
adbz.cz
Odolná střecha je komplexní práce. Na co nesmíte zapomenout?