Štítky pneumatik změní design i zobrazované informace

                   

Vybrat pneumatiky má několik let pomáhat i jejich povinný štítek, který v minulosti zavedla EU jako věc, která má pomoci řidičům. Nutno říci, že na současném štítku sice najdeme řadu informací, ale ne pro každého jsou až tak zásadní. Mnoho lidí dá raději na nezávislé testy různých autoklubů. A ruku na srdce – každý pomine větší hlučnost nebo případnou vyšší spotřebu, když má jistotu, že má na voze obuty pneumatiky, které ho stoprocentně podrží.

Podoba štítků pneumatik se změní

Pokud jste si na současné štítky pneumatik už tak nějak zvykli, pamatujte na to, že si budete muset zvykat znovu. Jejich podoba se totiž změní. A to, jak pokud jde o design, tak i pokud jde o to, co na nich najdete. Důvody pro dané změny jsou celkem jasné. Má se jednat o úpravu, která řidičům pomůže v lepší orientaci toho, co kupují. Aktuálně najdete na štítcích trojici informací, kterou je vliv na spotřebu, dále jejich přilnavost na mokru a také informaci o jejich hlučnosti.

Co se bude na štítcích zobrazovat nově?

Pokud se hrozíte toho, že budete při výběru velmi tápat, můžeme vás uklidnit. Tak výrazné změny se naštěstí neodehrají. Stále se bude na pneumatikách zobrazovat jejich valivý odpor – tedy jejich vliv na spotřebu. Dále to bude i přilnavost, kde se už konečně dozvíte i to, jak pneumatika drží na sněhu a mokru. To je velmi dobrá zpráva pro toho, kdo vybírá ty zimní. U těch se totiž musel spokojit jenom s informací o tom, jak se jí daří na mokru. Pro obyvatele horských oblastí to nebyla moc důležitá informace. Ta se hodila spíše tomu, kdo zimu trápí ve městě, kde jsou vozovky dlouhodobě rozsoleny. Dále bude stále k dispozici také údaj o tom, jak je pneumatika hlučná.

Povinné od května roku 2021

Zatímco některé novinky jsou zaváděny skutečně velmi rychle, tak pokud jde o nové štítky pneumatik, je jejich zavedení povinné až od května roku 2021. Tak rychle se s nimi přece jenom nesetkáte.

Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články