Suzuki má problém. Airbag může vystřelit při otevření dveří

                   

Airbagy jsou v autech proto, aby nás pomohly chránit. Aby se v případě nehody aktivovaly a zmírnily celkové následky. Většina lidí na ně spoléhá a tak jsou případné informace o jejich poruše nemilý problém. Informace o problému nyní přicházejí z automobilky Suzuki, která upozorňuje na vadu, která může způsobit aktivaci airbagů i jindy než při samotné nehodě. To logicky působí obavy u majitelů vozů dané automobilky. Dobrou zprávou je to, že se problém týká jenom jednoho modelu a poměrně nízkého počtu vozů. Pravděpodobnost rizika je tedy celkem malá.

Problém se týká modelů Suzuki Swift a Suzuki Swift Sport

Komplikace se týká hned dvojice modelů. A to jak klasického Suzuki Swift a dále modelu Suzuki Swift Sport. U obou dvou se problém týká vozidel které byly vyrobeny v Japonsku v letech 2017 – 2019. Komplikací těchto modelů je celkově špatný software, který může způsobit aktivaci airbagu nejenom při nehodách, ale i při řadě běžných činností. Jako je třeba obyčejné otevření nebo zavření dveří. Vadný software může pohyb dveří špatně vyhodnotit jako náraz, aktivuje airbag a ten vystřelí. To samozřejmě způsobí hlučnou ránu, úlek, ale může to způsobit i zranění.

Vozy jsou svolávány do servisu

Suzuki se vyjádřilo v tom směru, že počet vozidel s tímto problémem není až tak velký. Jedná se o 2 290 vozidel. Jejich majitelé budou o daném problému informováni a samozřejmě budou také svoláni do servisu. Zde dojde ke kontrole jejich vozidla a dále také ke změně a aktualizaci bezpečnostního software. Automobilka zároveň uvádí, že i když riziko vystřelení airbagu jindy než při nehodě existuje, zatím nemá zprávy o jediném případu, kdy by k tomu mělo reálně dojít. Jakmile budou všechny dotčené vozy opraveny, problém by měl být definitivně vyřešen, jelikož jiných modelů, ani aut vyrobených jinde nebo v jiný rok výroby se problém podle automobilky netýká.

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rusko zjišťuje informace za pomoci špionážních plavidel Vishnya: ta mohou být přitom sama sledována, ani o tom neví
Události247.cz
Události247.cz
Falešná rakovina nebo pomoc lidem v tíživé situaci: Podvodníci lákají z lidí peníze přes sociální sítě
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Co když se střetnou moderní tanky T-90M a Leopard 2: Stroje Ukrajiny jsou rychlejší, ale ruští vojáci mají lepší dovednosti
adbz.cz
adbz.cz
Starý chleba najde uplatnění při smažení i vaření vývaru. Přišla na to kdysi jedna moudrá hospodyňka