Svaz pojišťoven označil auta s nejlepším zabezpečením proti krádeži. Škoda je na stupních vítězů

                   

Ruský svaz pojišťoven zveřejnil své roční hodnocení osobních automobilů populárních na ruském trhu na základě jejich odolnosti proti krádeži. Studie bohužel neobsahuje všechny modely automobilů, které jsou často napadány domácími zločinci.

Organizace All-Russian Insurance Association (ARIA) předložila hodnocení zabezpečení proti krádeži u 10 populárních modelů automobilů na základě studie zadané organizací. Kontrola byla provedena podle metodiky vyvinuté specialisty BCC pod názvem „Kritéria a metodika pro hodnocení účinnosti standardní ochrany vozidla proti krádeži.“

iZdroj fotografie: Pixabay
Zdroj fotografie: Pixabay.com

V souladu s ním byly testovány dveře, kapota, zasklení, standardní alarm a imobilizér, blokace hřídele řízení, dále byla zkontrolována ochrana vozu před změnou identifikačních čísel a neoprávněnou výrobou duplikátu klíče. Ve finále byli účastníci hodnocení seřazeni podle stupně „zabezpečení“.

iZdroj fotografie: Pixabay.com

Výsledky hodnocení

Nejlepší výsledky předvedl Hyundai Solaris, který se v Evropě objevuje pod jménem Accent. Ukázalo se, že Škoda Kodiaq byla pouze o stupínek níže. Pod nimi se seřadily podle úrovně zabezpečení následující vozy: Mazda6, Mazda CX-5, Mercedes GLE, Volkswagen Polo, Hyundai Tucson, Infiniti QX50, Lexus LX a Mitsubishi Outlander.

iZdroj fotografie: Škoda

Kradení ve velkém množství

Hodnotu výsledků této studie výrazně snižuje skutečnost, že studie nezmiňovala populární automobily, jako jsou například Toyota RAV4, a žádný z modelů Land Rover nebo KIA, které jsou nyní nejen v Rusku kradeny ve značném množství. 

Land Rover Discovery Sport - nejhorší auta iZdroj fotografie: Land Rover
Diskuze Vstoupit do diskuze
89 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Hrnčíř

Zobrazit další články