VIDEO: Taxikář v Priusu je vražedná kombinace. Vjede do cesty, vybržďuje a nakonec hodí lahví

Někteří jedinci by možná místo k dopravnímu psychologovi měli zamířit rovnou k psychiatrovi. Ten jim bude schopen předepsat tu správnou medikaci na házení lahví.

i Zdroj fotografie: Pxfuel
                   

Dnes tu máme jeden akutní případ pro docenta Chocholouška. Pro ty později narozené: docent Chocholoušek je psychiatr z dnes již legendárního českého filmu. Velmi stylová figurka. No a tento taxikář by mohl být jeho pacientem od minuty. Omezovat, provokovat, hrozit a ve finále i hodit lahví, to vše během jedné minuty, vyžaduje opravdu notnou dávku talentu. Nebo pochroumaného duševního zdraví. Tak se na toho nerváka v taxíku alespoň pojďme podívat společně, protože jet byste s ním asi opravdu nechtěli.

Nervově labilní jedinec za volantem Uberu

Jak vidíme z kamery vozidla z výhledu, řidič Priusu se před něj celkem neomaleně „nacpal“ na kruhovém objezdu. Skoro to vypadá, jako by současně chtěl tak trochu „hodit zadkem“ a japonský hybrid protáhnout malinko v driftu, ale nic podobného se pochopitelně nakonec nekonalo. Co se ale koná, je nepřerušovaný klaksonový „atak“ ze strany vozidla, z něhož celou situaci sledujeme. Těžko říct, jestli adekvátní, možná stačilo zatroubit jen jednou krátce, možná by se mnozí pozvedli i nad to a věc přešli peprnější poznámkou.

Agresor vystoupil z SUV a vytáhl obušek: Chtěl se bít, ale zesměšnil sám sebe v první vteřině. A ještě u toho byl natáčen

Bylo zkrátka patrné, jak „tekly nervy“ na obou stranách. Což je přesně ta situace, které bychom se na silnicích měli v zájmu svém i všech okolo vyvarovat. Negativní emoce, vztek ani pomstychtivost zkrátka nemají za volantem co dělat. V jejich důsledku pak často vznikají větší problémy, než byly jejich spouštěčem. Psychika u některých z nás je někdy taková, že se v případě konfliktu „rozpalujeme až do běla“, a pokud potkáme někoho podobně založeného na druhé straně, bývá o malér vystaráno.

Mrsknu po tobě Okenou a bude klid!

V tomto případě se taxikář uchýlil k záměrnému brzdění řidiče tím, že zkrátka popojel dva metry, zastavil, popojel dva metry, zastavil, čímž by pravda přivedl k rozčilení asi leckoho. Když se nakonec dostal z vozu, aby osobně konfrontoval řidiče jedoucího za ním, zmohl se jen na jakési ubohé gesto. A zřejmě vulgární. „Korunu“ svému počínání však nasadil vzápětí, kdy vyndal z vozu čistič oken a mrštil jím proti autu za ním. Nebo proti řidiči v tom autě. Akt agrese? O tom asi není třeba diskutovat.

Budeme po sobě na silnicích házet Okenou? Nebo konkurenčním Clinem? A až dojdou čističe, nezamění je někteří jedinci za dlažební kostky? Neslouží silnice náhodou k přepravě z bodu A do bodu B? Bezpečné přepravě, pokud možno. Dokud někteří z nás nebudou umět krotit svoje vášně a budou dávat průchod emocím za volantem způsobem, jaký předvedl tento taxikář, bude vlak možná bezpečnějším dopravním prostředkem. Tam po mně ještě nikdo Okenu nehodil. I když místy by se tam na okna hodila.

Co s taxikářem, když neumí jezdit, a ještě mrští lahev s vodou?

Zdroj: STOP CHAM
Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Absolvent strojírenské technologie se již od mládí let zajímal o vše, co má čtyři a více kol. Na střední škole uspěl v celostátním kole SOČ s vlastním designem automobilu v systému CAD, od té doby se problematice aut věnuje na denní bázi. S dlouholetou praxí u jednoho z prodejců automobilů mu rukama prošlo nespočet různých typů automobilů, včetně několika opravdových unikátů. Specializuje se na automotive jako výrobní obor, marketing automobilů stejně jako na aktuální přechod k elektromobilitě.

Zobrazit další články