Agresor vystoupil z SUV a vytáhl obušek: Chtěl se bít, ale zesměšnil sám sebe v první vteřině. A ještě u toho byl natáčen

Předjíždění přes dvojitou čáru, vybržďování, útok teleskopickým obuškem. Vyhrocenému násilí zabránila jen nahrávající kamera.

i Zdroj fotografie: Policie
                   

Odborníci na sebeobranu, bezpečnostní experti, praktici, co se vyznají v problematice bojových umění, ti všichni mají jasno ohledně toho, jak se chovat v případě napadení. Nejjednodušší je vyhnout se takové konfliktní situaci. Když už dojde na konflikt a střet, nejbezpečnější je se vyhnout fyzickému kontaktu, není zbabělé utéct. Člověk nikdy neví, jestli ten druhý nemá nůž, pistoli nebo teleskopický obušek.

Kdo uteče, ten vyhraje. Útěk není ostuda

Jako řidič, který v přiloženém videu vystoupil automobilu značky KIA a chystal se napadnout druhého řidiče. To, co se stalo na silnici, je ukázkou zbytečně vyhroceného jednání ze strany psychopata v korejském SUV. Řidič v autě s kamerou zcela normálně a bezpečně předjel automobil značky KIA. To se zjevně nelíbilo jeho řidiči, ten začal hrozit dopředu teleskopickým obuškem. Toho si všiml řidič ve zpětném zrcátku a bezpochyby zpozorněl.

iZdroj fotografie: Pixabay

Chvíli se zdálo, že se nic dít nebude, ale po pár set metrech jízdy události nabraly rychlý spád. Šílenec v KIA předjel auto s kamerou, stojí za to všimnout si, že na dvojité plné čáře. Následovalo vybržďování. Pak řidič z SUV vystoupil a tasil teleskopický obušek, evidentně chtěl druhého řidiče zastrašit. Bohužel ukázal pravý opak, jak trhl rukou s obuškem, zbraň mu vypadla na zem.

Ublížení na zdraví zabránila kamera u zpětného zrcátka

Obušek na zemi? Přesně to se nesmí stát, pokud chcete využívat obušek používat efektivně. Namísto respektu si chováním hulvát vysloužil despekt a posměch. Člověka s obuškem evidentně zaskočila kamera, která celou dobu vše nahrávala. Zjevně mu došlo „hrdinství“ a namísto aby pokračoval v ataku, složil obušek a nastoupil zpět do auta. Každopádně se ukázalo, jak malichernost může eskalovat násilí a agresivitu.

iZdroj fotografie: KIA

Používat násilí tam, kde stačí situaci přehlédnout, přejít, je absolutně zbytečné. Co by následovalo? Rány obuškem do auta nebo útok na člověka? Lze jen spekulovat, jak by celá situace pokračovala a skončila, kdyby v autě neměl poškozený kameru. Celý případ podle dostupných informací skončil na policii, řidič s kamerou si nenechal zážitek pro sebe a vše bude mít zřejmě dohru u soudu. 

Co si myslíte o agresivitě v autech vy?

Zdroj: STOP CHAM
Diskuze Vstoupit do diskuze
53 lidí právě čte
Autor článku

Martin Sedláček

Vyučil se automechanikem a tuto práci také dlouhé roky provozoval. Pak se na čas přesunul do oblasti profesionální dopravy, řidičák má v podstatě na vše, co se dá u nás legálně řídit. Po několika letech za volantem nákladního auta se vrátil zpět k původní profesi, kterou už dělá spíše z pozice vedoucího dílny. Má tak čas na redakční a publikační činnost i osvětu v oblasti automobilové techniky.

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: ruský dron Lancet umí „uzemnit“ americkou 155mm samohybnou houfnici M109 jediným zásahem
Události247.cz
Události247.cz
Podvodníci mají novou fintu, jak okrádají začínající živnostníky. Založili web, který se tváří jako oficiální stránka státu
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství
adbz.cz
adbz.cz
Dům z 19. století chtěli rozšířit bez většího zásahu. Architekti úkol splnili, aniž by narušili původní atmosféru