Tažné zařízení už neslouží jen k přepravě vleků, jde o mnohem praktičtější doplněk

Mnoho lidí si myslí, že tažné zařízení na autech se hodí maximálně k tomu, že k němu připojíme menší vlek, a to ve chvíli, kdy potřebujeme převézt něco většího, co by se nám do zavazadlového prostoru auta nevešlo. Toto je samozřejmě primární a často hlavní využití, ale ne jediné. K čemu dalšímu se dá využít?

i Zdroj fotografie: Shutterstock
                   

Pro milovníky aktivních dovolených

Tažné zařízení se hodí i tomu, kdo má rád takzvanou aktivní dovolenou. K té často patří i jízda na kole. A jak kola pohodlně přepravit do cíle cesty? Stačí mít instalovaná tažná zařízení. Na ně se už jenom dokoupí příslušný nosič kol, kola snadno upevní a lze vyrazit. Oproti umístění na střechu má toto řešení výhodu v tom, že není nutné plánovat cestu s ohledem na výšky mostů.

Pro zábavu na vodě

K dovolené patří i voda. Často ale nejenom v tom smyslu, že bychom se celé dny váleli na pláži. Na vodě si lze užívat i různých motorizovaných vodních sportů. Příkladem jsou třeba vodní skútry, ale i motorové čluny. A jak je přepravit až ke konkrétnímu kotvišti? Nejlépe zapřažené za autem, opět jenom díky kvalitnímu tažnému zařízení.

Pro milovníky motorismu

Motorismus, to není jenom jízda autem. Mnoho lidí zbožňuje například i terén, ve kterém se lze vyřádit na motorkách i čtyřkolkách. Po celé republice jsou k dispozici i tratě, které nabízejí mnoho zábavy. A jak se k nim dostat? Najít si levné tažné zařízení, nainstalovat ho na vůz a konkrétní čtyřkolku nebo motorku pohodlně přepravit až na konkrétní místo určení.

Pro náruživé cestovatele

Pro mnohé není cestování spojeno s hotely, nebo s penziony. Chtějí být pány svého času a nocovat tam, kde se jim to zrovna líbí. I to je jeden z důvodů, proč jsou aktuálně karavany takovým hitem. Jak ho jednoduše zapřáhnout za auto, už připomínat nemusíme. Stačí kvalitní tažné a lze vyrazit vstříc novému dobrodružství.

Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Hrnčíř

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nová turecká naváděná raketa pro dron zasáhne cíl nadzvukovou rychlostí do vzdálenosti až 150 km, zdolat může leckterou obranu
Události247.cz
Události247.cz
Lidé o víkendu vítali jaro, zima ale ještě neřekla poslední slovo
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Chytré hodinky a další zařízení mohou člověka zabít. Nový výzkum odhalil rizikovou skupinu těchto přístrojů
adbz.cz
adbz.cz
Kontejnerové domy: 10 výhod