Těchto 10 vozů se pyšní titulem nejhorších aut Evropy. Nevynikají krásou ani spolehlivostí

                   

Anket, kde se vyhlašují nejlepší auta světa nebo Evropy, je celá řada. Co se ale již nevyhlašuje, to jsou ta nejhorší auta. Přitom i ta existují a jsou poměrně často k vidění i na našich silnicích. Jde o žebříček nejhorších deseti aut, které vznikly na základě hlasování veřejnosti u Auto Express. A jaký je výsledek? Některé vozy vás možná překvapí.

V čem jsou špatné? Klidně ve všem

V čem jsou nejhorší auta Evropy špatná? Může to být klidně i ve všem. Šlo o hodnocení veřejnosti. Celkem se hodnocení účastnilo přes 5 000 respondentů, což už je pořádný vzorek. A parametry hodnocení byly víceméně stejné, jako u hodnocení těch nejlepších. Je to vzhled auta, je to jeho praktičnost, výbava, ale také motorizace a výkon, nebo i poměr ceny a výkonu. Opomenout nelze také spolehlivost, náklady na údržbu, stejně jako třeba i ochranu proti korozi a celkovou životnost auta.

Jaké vozy vyšly nejhůře?

Pojďme na daný seznam desítky vozů, které se mohou pyšnit ne příliš líbivým titulem nejhorší auta Evropy. Pro automobilku byly velmi často jasným propadákem, a když se na některé podíváme, tak se není čemu divit. U mnohých bylo jejich uvedení spojeno s negativními recenzemi a ani samotné prodeje nebyly nijak vysoké. I to byl důvod, proč některé vozy skončily v propadlišti dějin. A jelikož se mapují vozy v celé Evropě, tak zde máme i modely jako třeba Reva G-Wiz, Austin Allegro, nebo také Chrysler PT Cruise Convertible.

Dále nelze opomenout ani další. Nelichotivě se v tomto hlasování umístil třeba SsangYong Rodius, stejně jako se zde objevil model Alfa Romeo Arna, nebo také automobil Rover CityRover. Dále je tu Morris Marina, Reliant Robin, nebo i FSO Polonez či Opel Frontera. A pokud se vám zdá, že jste o některých vozech z tohoto výčtu ani neslyšeli, tak buďte rádi. Je to jenom dobře, protože úspěch v této anketě značí, že není o co stát.

Diskuze Vstoupit do diskuze
69 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články