Tesla si věří. Nejenom pokud jde o parametry tohoto elektrického vozu, ale také pokud jde o jeho systém. Tedy software, který je podle zástupců značky nejenom špičkový, ale měl by být také bezpečný. Doslova nenapadnutelný. A to chce Tesla nyní jednoduše vyzkoušet a dává příležitost hackerům. Ti se mohou do softwaru auta zkusit beztrestně nabourat.

Kdo to zvládne, získává odměnu

Pokud by některý hacker skutečně tento úkol zvládl a naboural se do systémů vozů Tesla, nečeká ho jenom uznání v komunitě počítačových pirátů. Samotná Tesla ho za to dokonce odmění. A to hned dvakrát. První odměnou, která na něho čeká, je úplně nový Tesla Model 3. Druhou odměnou, na kterou se může těšit, je finanční částka ve výši 500 tisíc amerických dolarů. To je v přepočtu asi 11,4 milionů korun. A to už je dobrá motivace k tomu to vyzkoušet.

Běžný postup Tesly

Daný postup je u Tesly celkem běžný. Dá se říci, že je pro ni mnohem výhodnější zaplatit hackerům a darovat jim i auto než následně řešit následky různých bezpečnostních děr, pokud by skutečně došlo k napadení zvenčí. Také se jí tento postup patrně více vyplatí i z toho důvodu, že ve výsledku stojí méně než tým vlastních specialistů. Už v minulosti proto několik podobných soutěží ohlásila. A někteří z hackerů byli úspěšní. Třeba v tom, že se nabourali do systému vozu a na jeho displeji zobrazili své informace. Za to v té době dostali celkem skromnou odměnu ve výši jenom 35 000 USD.

Tři úrovně úkolů
Letos si Tesla připravila pro zájemce z řad počítačových pirátů hned tři úrovně. Od nejsnadnější, po nejnáročnější. Od toho se také bude odvíjet samotná odměna. Tu nejvyšší, tedy nové auto a pořádný balík peněz dostává jenom ten, co zvládne překonat ten nejtěžší stanovený úkol. Pokud se mu to povede, má Tesla co vylepšovat. Pokud ne, potvrdí svou bezpečnost.