Tesla nabízí příležitost hackerům. Odměnou bude auto a 500 tisíc dolarů

                   

Tesla si věří. Nejenom pokud jde o parametry tohoto elektrického vozu, ale také pokud jde o jeho systém. Tedy software, který je podle zástupců značky nejenom špičkový, ale měl by být také bezpečný. Doslova nenapadnutelný. A to chce Tesla nyní jednoduše vyzkoušet a dává příležitost hackerům. Ti se mohou do softwaru auta zkusit beztrestně nabourat.

Kdo to zvládne, získává odměnu

Pokud by některý hacker skutečně tento úkol zvládl a naboural se do systémů vozů Tesla, nečeká ho jenom uznání v komunitě počítačových pirátů. Samotná Tesla ho za to dokonce odmění. A to hned dvakrát. První odměnou, která na něho čeká, je úplně nový Tesla Model 3. Druhou odměnou, na kterou se může těšit, je finanční částka ve výši 500 tisíc amerických dolarů. To je v přepočtu asi 11,4 milionů korun. A to už je dobrá motivace k tomu to vyzkoušet.

Běžný postup Tesly

Daný postup je u Tesly celkem běžný. Dá se říci, že je pro ni mnohem výhodnější zaplatit hackerům a darovat jim i auto než následně řešit následky různých bezpečnostních děr, pokud by skutečně došlo k napadení zvenčí. Také se jí tento postup patrně více vyplatí i z toho důvodu, že ve výsledku stojí méně než tým vlastních specialistů. Už v minulosti proto několik podobných soutěží ohlásila. A někteří z hackerů byli úspěšní. Třeba v tom, že se nabourali do systému vozu a na jeho displeji zobrazili své informace. Za to v té době dostali celkem skromnou odměnu ve výši jenom 35 000 USD.

Tři úrovně úkolů

Letos si Tesla připravila pro zájemce z řad počítačových pirátů hned tři úrovně. Od nejsnadnější, po nejnáročnější. Od toho se také bude odvíjet samotná odměna. Tu nejvyšší, tedy nové auto a pořádný balík peněz dostává jenom ten, co zvládne překonat ten nejtěžší stanovený úkol. Pokud se mu to povede, má Tesla co vylepšovat. Pokud ne, potvrdí svou bezpečnost.

Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruský tanker Iljušin Il-78 může u hranic NATO maximálně provokovat, ale nic víc. Vlastním letounům přitom dává „neomezený“ dolet
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat
adbz.cz
adbz.cz
Túje zhoustnou a porostou jako nikdy předtím. Stačí jim dopřát mykorhizní roztok a sílu budou čerpat z hub