Tesla svolává 15 tisíc vozů do servisu. Mohou mít problém s řízením

                   

Vozy Tesla jsou skutečným technologickým unikátem, ale jak jsme se v minulosti již přesvědčili, jejich provedení není vždy úplně špičkové. V mnoha částech vozu se mohou objevovat menší či větší problémy, které jsou často spojeny také s korozí. A právě té se týká tento nejnovější problém, který dokonce vyžaduje kontrolu a případný servisní zásah.

Až 15 000 vozidel Tesla Model X

Současný problém se týká jenom jednoho vozu, a tím je Tesla Model X. Počet aut, která mohou mít potenciální závadu, je celkem velký, jelikož se mluví až o 15 000 kopiích. Všichni ti, kterých se problém týká, budou postupně svoláváni do servisů, kde by měla proběhnout kontrola jejich vozu a pokud dojde skutečně k odhalení problému, bude vyřešen.

Problémy s řízením vozu

Problémem, který mohou vozy Tesla Model X mít, se týká posilovače řízení. Konkrétně tedy motoru posilovače řízení, který je přichycen šrouby. A právě zde hrozí zvýšený výskyt koroze, což může vést k tomu, že dříve nebo později přestanou plnit svou funkci. Motor posilovače se může uvolnit a přestat tak plnit svou funkci. V tu chvíli může hrozit poměrně reálné riziko nehody.

Je otázkou, nakolik se jedná o preventivní krok a nakolik reálnou hrozbu, jelikož se zatím neobjevila zpráva, kdy by vozidlo Tesla havarovalo právě z tohoto důvodu. Připomeňme však vůz Tesla Model S a svolávací akci z roku 2018, která se týkala 123 000 vozidel. Ty měly mít podle všeho stejné problémy.

Problémy v Americe

Problémy s vozy Tesla Model X se týkají vozidel, která aktuálně jezdí v Americe. Podle dostupných informací jde o více než 14 000 vozidel z USA a zbývající vozidla z Kanady. Všechny mají společné také to, že se jedná o vozy z roku výroby 2016. Pokud tento vůz vlastníte v Evropě, není důvod se znepokojovat, jelikož tento případný problém se ho podle všeho nijak netýká.

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Co přinese IDEX 2023 Rusku, nebo spíše Rusko IDEXU: zaujmout chce zejména raketometem Tornado-S s údajným dosahem až 300 km
Události247.cz
Události247.cz
Žena, která uprchla před režimem Lukašenka popsala, jak je jeho diktatura mocná
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jak se dostat k srdci člověka? Nový robot dokáže ve 3D tisknout orgány přímo uvnitř těla
adbz.cz
adbz.cz
Praktiky starých šamanů stojí za zkoušku. Stačí ve skleníku zapálit bobkový list a škůdci se mu vyhnou obloukem