Tesla svolává 15 tisíc vozů do servisu. Mohou mít problém s řízením

                   

Vozy Tesla jsou skutečným technologickým unikátem, ale jak jsme se v minulosti již přesvědčili, jejich provedení není vždy úplně špičkové. V mnoha částech vozu se mohou objevovat menší či větší problémy, které jsou často spojeny také s korozí. A právě té se týká tento nejnovější problém, který dokonce vyžaduje kontrolu a případný servisní zásah.

Až 15 000 vozidel Tesla Model X

Současný problém se týká jenom jednoho vozu, a tím je Tesla Model X. Počet aut, která mohou mít potenciální závadu, je celkem velký, jelikož se mluví až o 15 000 kopiích. Všichni ti, kterých se problém týká, budou postupně svoláváni do servisů, kde by měla proběhnout kontrola jejich vozu a pokud dojde skutečně k odhalení problému, bude vyřešen.

Problémy s řízením vozu

Problémem, který mohou vozy Tesla Model X mít, se týká posilovače řízení. Konkrétně tedy motoru posilovače řízení, který je přichycen šrouby. A právě zde hrozí zvýšený výskyt koroze, což může vést k tomu, že dříve nebo později přestanou plnit svou funkci. Motor posilovače se může uvolnit a přestat tak plnit svou funkci. V tu chvíli může hrozit poměrně reálné riziko nehody.

Je otázkou, nakolik se jedná o preventivní krok a nakolik reálnou hrozbu, jelikož se zatím neobjevila zpráva, kdy by vozidlo Tesla havarovalo právě z tohoto důvodu. Připomeňme však vůz Tesla Model S a svolávací akci z roku 2018, která se týkala 123 000 vozidel. Ty měly mít podle všeho stejné problémy.

Problémy v Americe

Problémy s vozy Tesla Model X se týkají vozidel, která aktuálně jezdí v Americe. Podle dostupných informací jde o více než 14 000 vozidel z USA a zbývající vozidla z Kanady. Všechny mají společné také to, že se jedná o vozy z roku výroby 2016. Pokud tento vůz vlastníte v Evropě, není důvod se znepokojovat, jelikož tento případný problém se ho podle všeho nijak netýká.

Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články