Toto jsou značky ojetých aut, které si majitelé pochvalují. Některé překvapí

                   

Ojetá auta vládnou automobilovému trhu. Koupit to pravé může být v mnoha případech celkem velký oříšek. Pokud nechcete šlápnout vedle, existují osvědčené značky, které si jejich majitelé pochvalují. Dají se zařadit do skupiny těch, se kterými dlouhodobě není žádný problém. Které tedy patří do kategorie nejspolehlivějších ojetin podle samotných majitelů?

Mercedes-Benz

Potvrdí vám to každý, kdo ho má. Starý Mercedes-Benz neboli „starý Medvěd“ je auto, které vydrží. V době, kdy docházelo k jejich výrobě se kladl důraz na co největší odolnost, kvalitu a také životnost. I proto v mnohém předčí řadu moderních vozů jiných značek. Bez nadsázky můžeme říci, že rada Mercedesů z osmdesátých let neví, co je to koroze a kvalitní motorizace stále slouží bez jakékoliv vady.

Volvo

Kolem vozů Volvo koluje mnoho legend, které říkají že jsou zárukou spolehlivosti a kvality. A nejde o žádné mýty, ale pravdivá tvrzení těch, co v daných vozech jezdí. Dokládají to i konkrétní modely, jako například starší Volvo S40 nebo Volvo S60. Ty jsou jasným symbolem toho, co automobilka umí vyrobit. Na tachometru mají stovky najetých kilometrů a stále jsou v perfektním stavu i kondici.

Toyota

I tato automobilky patří mezi takové, které jsou vyhlášené svou kvalitou. I když tu chvíli byla doba, kdy to s ní pokulhávalo, starší modely Toyoty rozhodně nezklamou. Potvrzují to ti, co je vlastní i ti, co si je koupili jako ojetiny. V souvislosti s tím, jak je značka kvalitní je tu jeden problém. Když se objeví auto k prodeji, je na něho řada zájemců, kteří navíc musí počítat s vyšší cenou. Ale jde o investici, která se dlouhodobě vyplatí.

Honda

Často celkem zapomínaná automobilka, ale zcela neprávem. Tento japonský producent vozů je hlavním konkurentem již zmíněné Toyoty. A čím jiným proti ní bojovat než právě kvalitou. A tak je Honda také značkou, u které si majitelé chválí celkovou kvalitu ve všech ohledech. Široké portfolio vozů je navíc zárukou, že si může vybrat skutečně téměř každý.

Škoda

I mladoboleslavská Škoda se řadí do skupiny nejspolehlivějších aut. Hlavně jedničková Octavia dokázala vytvořit doslova kult. A to zcela oprávněně, jelikož toto auto patřilo zaručeně k tomu nejlepšímu, co se v novodobé historii vyrobilo. Když k tomu přidáme i vynikající praktičnost díky obrovskému zavazadlovému prostoru a spolehlivé úsporné motory, je celkem pochopitelné, že jsou majitelé spokojeni.

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články