Toto Lamborghini má najeto jen 6 000 km a může být vaše za 430 000 Korun. Má to ale háček…

                   

Nemá ladné křivky ani vrnivý zvuk supersportu, i tak je traktor 2R stále 100% autentické Lamborghini. A také je mnohem levnější než supersporty této slavné značky.

Předtím, než se proslavil svými ikonickými supersporty, byl Ferruccio Lamborghini známý díky svým traktorům. Šikovný Ital stál v 40. letech minulého století v čele poválečné obnovy průmyslu své země, když využíval komponenty z vojenských vozidel a britských nákladních automobilů ke stavbě řady populárních zemědělských strojů.

Až pak si Lamborghini uvědomil, že by mohl vydělat mnohem více peněz tím, že nacpe velké motory a technologické vychytávky do vysoce výkonných vozů, a ne do traktorů. I tak stihl vytvořit úplně jiný druh sběratelské klasiky, jako je například traktor 2R, nyní nabízený k prodeji.

Výroba traktorů patřila mezi jednu z Lamborghiniho podnikatelských aktivit, začal s ní v roce 1948 a firmu pojmenoval prostě: Lamborghini Trattori. Z průměrné výroby 52 strojů ročně produkce rychle vzrostla na zhruba 200 kusů a Lamborghini brzy vyvinul vlastní motory, které nahradily agregáty z armádních zdrojů.

Založení společného evropského trhu a reformy italské vnitřní průmyslové politiky pomohly společnosti Lamborghini Trattori dovážet komponenty vyšší kvality a dále zvyšovat výrobu. Dotace na zemědělství a zboží vyráběné v Itálii zvýšily poptávku a společnost Lamborghini dokázala zlepšit kvalitu svých výrobků.

S vzduchem chlazeným tříválcovým vznětovým motorem a pohonem všech čtyř kol byl model 2R velmi ceněným pomocníkem. Výkon 39 koní byl na kola přenášen čtyřstupňovou převodovkou se dvěma režimy diferenciálu.

Za prodejní cenu cca 430 000 korun je mnohem levnější než zmíněná Miura. Takže, ať už toužíte po klasickém vozu nebo po něčem, co vytáhne váš supersport Lamborghini z blátivého pole po srazu klasických vozů, nebo jste zemědělec, který chce udělat dojem na souseda vlastnícího nejnovější John Deere, tohle určitě stojí za zvážení. Inzerát nabízející toto Lamborghini si můžete prohlédnout zde.

Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články