Toyota RAV4 se představí v listopadu jako plug-in hybrid. Má lákat především na výkon

                   

Toyota oficiálně oznámila, na kdy chystá představení nového modelu Toyota RAV4. Ten se má světu odtajnit již 20. listopadu tohoto roku, a to v Los Angeles. Mnoho informací je zatím opředeno tajemstvím, i když řada jiných věcí už je venku. Jasno je například i o tom, jak bude auto vypadat. Zveřejněná fotografie láká na velmi povedený design, který umí zaujmout. Zajímavými prvky jsou celkem elegantně skryté LED písky, nebo povedený lak v kombinaci s černou střechou, sloupky a mřížkou chladiče.

Má jít o plug-in hybrid

Toyota vidí v elektřině budoucnost, a tak má být nová Toyota RAV4 plug-in hybridem. Tedy má být kombinací elektromotoru s benzinovým motorem. Vůz bude možné také dobíjet, a tak jezdit i výhradně na elektřinu. O tom, jaký bude pouze elektrický dojezd Toyota zatím mlčí, ale dá se očekávat, že by to měly být desítky kilometrů. Roli zde hraje především to, jaké budou použity baterie a v jakém množství.

Sázka na výkon

I když mnoho technických informací Toyota zatím nezveřejnila, má nová Toyota RAV4 lákat především na výkon. Konkrétně se má jednat o nejvýkonnější model tohoto vozu v historii. Konkrétní informace zatím zveřejněny nebyli, ale vzhledem k současné verzi s 2,5 litrovým motorem a dvěma elektromotory která nabídne výkon 222 koní by se pochopitelně mělo jednat o ještě výkonnější verzi. Nutno však připomenout, že jako plug-in hybrid bude nutné počítat s většími bateriemi, a tedy i větší hmotností vozidla. Dostatečný výkon je v tomto případě něco, co je na místě.

Cena taktéž neznámá

A na kolik nová Toyota RAV4 konkrétně vyjde? I toto je zatím velká neznámá a je třeba čekat na samotné odhalení vozidla, které proběhne v Los Angeles. Zde budou s největší pravděpodobností odhaleny ceny pro USA a až následně se dočkáme informací o cenách evropských modelů.

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články