Uber končí v Londýně. Důvod je paradoxní: Špatně zabezpečená aplikace

                   

Uber má dlouhodobě problém v mnoha městech. U nás to bylo například Brno, kde ho již bohužel nenajdete, a ani v Praze se jeho provoz neobejde bez komplikací. Jsou tu ale i jiná evropská města, která proti němu bojují. Mezi jedno z takových patří i Londýn, kdy byla tato možnost cestování zcela zakázána. Důvod je celkem nepochopitelný.

Co Londýnu vadí? Špatně zabezpečená aplikace

V mnoha evropských městech svádí Uber boj s klasickými taxikáři a s legislativou související s tím, zda právě tato služba spadá do kategorie taxi služeb, nebo jde o kategorii takzvané sdílené ekonomiky. Londýn toto vůbec neřešil a Uber zrušil ze zcela jiného důvodu. To, proč Uber končí je nedostatečná bezpečnost cestujících. Podle dostupných informací není software správně zabezpečen, což by mohlo vést k tomu, že cestující nasedne do vozidla s neověřeným řidičem.

Za vším stojí Transport For London

Hlavní vliv na zákazu Uberu v Londýně má organizace s názvem Transport For London. Ta dlouhodobě řeší otázky přepravy v hlavním městě. A právě tato organizace se za konec Uber zasloužila nejvíce. Podle jejích zpráv společnost nedostatečně zabezpečuje svou aplikace, kdy dokonce umožní nahrávat fotografie i na jiné účty a ty následně mohou být vydávány za jiné. Stejně tak aplikace neblokuje pozastavené, nebo již volné účty. Na nich následně mohou vzniknout ony jiné profily, na což může doplatit zákazník sedající k neověřenému a neznámému řidiči.

Uber se odvolal

Zákaz ještě není definitivní. Uber se pochopitelně proti zákazu odvolal, a tak se bude vše řešit dále. Rozhodně to není první zákaz, který mu Londýn udělil. Ten první přišel už v roce 2017, ale neměl dlouhého trvání. Obecně jde přitom o službu, která se v Londýně těší velké popularitě jak mezi místními, tak samozřejmě i mezi turisty. Hlavním důvodem je jednoduchost objednání vozu, ale i příznivá cena.

Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruský tanker Iljušin Il-78 může u hranic NATO maximálně provokovat, ale nic víc. Vlastním letounům přitom dává „neomezený“ dolet
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat
adbz.cz
adbz.cz
Túje zhoustnou a porostou jako nikdy předtím. Stačí jim dopřát mykorhizní roztok a sílu budou čerpat z hub