Umyli Mercedes 280 SL, který 37 let chátral v garáži. Proměnili ho k nepoznání

                   

Mnohá místa ukrývají velmi unikátní věci. A to desítky let, aniž by o tom kdokoliv tušil. Příkladem je tento Mercedes, který po dlouhé desítky let nespatřil světlo světa a ve kterém se nikdo po celou dobu nesvezl. V podstatě nikdo ani nevěděl, že auto existuje. Až do doby, než došlo k jeho překvapivému nalezení.

Byl v garáži dlouhých 37 let

Že šlo o skutečně unikátní nález, bylo jasné po prozkoumání vozu. Byl to totiž klasický Mercedes-Benz 280 SL, který byl podle všeho v garáži zamčený několik desítek let, konkrétně tedy 37 let. Na první pohled bylo pro vrstvu prachu a dalších nečistot komplikovanější rozeznat, o jaký automobil se jedná, ale po chvíli to bylo jasné. Zároveň se ale v první chvíli objevilo zklamání, jelikož nechat takto unikátní vůz takto chátrat, to musí nutně vadit každému milovníkovi zajímavých aut.

Nejprve umytí

Jako první bylo nutné dát unikátní Mercedes-Benz 280 SL trochu dohromady. Tedy omýt ho od prachu a nečistot, nebo dokonce odstranit krysy, které zde měly své hnízdo. Díky tomu mohlo být auto nejenom stoprocentně identifikováno, ale mohlo se také zjistit, jak je výrazně poškozeno. A určit, zda ho necelých 40 let v garáži odsoudilo k zániku a zda bude muset na vrakoviště.

Auto se dočká renovace

Nakonec se katastrofický scénář naštěstí nekonal a dané auto se přece jenom dočká renovace. Bude možné ho opravit, zrenovovat, aby vypadalo opět jako nové. Nejenom, že nový majitel, který do něho investuje, bude mít doma unikátní Mercedes-Benz 280 SL, ale také se bude moci pyšnit tím, že jeho auto má unikátní příběh. Ne všechna renovovaná auta mají podobný osud, kdy si jich desítky let nikdo nevšímá a potom se najednou, doslova z ničeho nic objeví. A to bohužel často také ve stavu, kdy se objeví pochybnosti, zda se vůbec podaří dát takové auto někdy dohromady. Zde se to naštěstí povedlo.

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články