Unikátní gangsterský Mercedes na prodej. Cena je v milionech

                   

Jsou vozy, které jsou spojeny se zajímavou historií. Ne v tom smyslu, že by jejich využití plánovala samotná automobilka, ale oblíbily si je určité skupiny lidí. Jasným takovým příkladem je Mercedes-Benz 300, který byl typickým gangsterským vozem, kterým zástupci velkých gangů jezdili pravidelně pro výpalné. Pokud milujete historii, nebo si chcete vyzkoušet jaké by to bylo, máte možnost. Jeden takový exemplář je nyní na prodej. A to zcela výjimečný.

i

Unikátní Mercedes-Benz 300 CE 6.0 AMG Hammer

Vraťme se do doby, kdy byl model Mercedes-Benz 300 CE 6.0 AMG Hammer novinkou. Jeho cena byla tak vysoká, že za něj bylo nutné dát více než za Rolls Royce Corniche II. Kdo sešlápl plyn, ten hravě předjel vozy jako Porsche 911 Turbo S nebo Dodge Viper GTS. Přidejme k tomu skvělý vzhled a je jasné, proč se tento vůz stal legendární. Navíc se oproti klasické sériové verzi jednalo o limitovanou edici, které bylo vyrobeno jenom 12 kusů. A jeden je nyní na prodej.

i

Mercedes-Benz 300 CE 6.0 AMG Hammer je skutečně výjimečný

Běžní gangsteři se museli spokojit s klasickou sériovou verzí. Pokud měli vlivného a bohatého šéfa, mohli na vlastní oči spatřit i verzi Mercedes-Benz 300 CE 6.0 AMG Hammer. Tento vůz byl na svou dobu skutečně výjimečný. Pokud jde o jeho vzhled, tak byl zbaven i typické přední hvězdy. Z hlediska výbavy zaujmou třeba klimatizace, tempomat, nebo vyhřívaná sedadla.

Unikát nejdete i pod kapotou. Je to motor V8 s objemem 6 litrů a s výkonem 385 koní. Samozřejmostí byla i automatická čtyřstupňová převodovka, která přenášela výkon motoru na zadní nápravu. Kombinace, která bavila a ukazovala, co vůz dokáže. Maximálka auta byla 305 km/h, kvůli čemuž musel být dokonce oproti klasice upraven tachometr.

Cena? Celkem vysoká

Pokud máte v plánu si unikátní Mercedes-Benz 300 CE 6.0 AMG Hammer pořídit, připravte si nemalou sumu. Aukční síň, která auto nabízí odhaduje, že by se cena vozu mohla vyšplhat na zhruba 220 tisíc liber.

Diskuze Vstoupit do diskuze
136 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Jak vypadá jedna z nejděsivějších atomovek v hojném ruském arzenálu: balistická raketa Satan (R-36M) připomíná světu, čeho se bát
Události247.cz
Události247.cz
Konec známkování na prvním stupni? Nesmysl, myslí si většina Čechů
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
I zkušení řidiči se na silnici dopouští mnoha chyb. Nehoda může skončit smrtí celé posádky
adbz.cz
adbz.cz
Praktická rýže v pytlíku není dobrá volba. Přispívá ke vzniku cukrovky a kardiovaskulárních onemocnění