V opuštěné americké škole se našly vzácné veterány

                   

Americký fotograf Bryant Neal nemá k autům příliš blízko. Respektive až do nedávna neměl. Neal se obvykle věnuje svému projektu Abandoned Upstate, v rámci kterého fotí opuštěné industriální budovy státu New York a přilehlých oblastí. A i když se to může zdát zvláštní, i hustě osídlený sever západního pobřeží USA takových opuštěných budov nabízí celou řadu. Například opuštěnou školu, kterou fotograf nedávno navštívil.

Nečekané překvapení

V té na něj čekalo zcela jiné překvapení, než na která je ze svých toulek zvyklý. V ruinách běžně naráží na toulavé kočky či psy nebo bezdomovce, tentokrát ale objevil hřbitov starých a vzácných automobilů. Nutno dodat, že všichni veteráni byli ve zbědovaném stavu, většina aut byla prolezlých a ležela na nich hustá vrstva prachu.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Nejprve škola, pak autodílna

Podle fotografa, který se rozhodl svůj objev podrobně zdokumentovat a zjistit o něm co nejvíce informací, byla budova školy postavena v roce 1913. Škola fungovala coby státní vzdělávací instituce až do 80. let minulého století. Po ukončení vzdělávacích aktivit byla budova využívána jako automobilová dílna malé rodinné firmy, která se specializovala na tuningové úpravy.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Auta tu pohřbila nehoda

Autodílna tu však nevydržela dlouho. Při práci s jedním z vozů utrpěl majitel firmy vážné zranění, kvůli kterému byl nakonec nucen odejít do důchodu. Přestěhoval se tedy na Floridu a na dílnu i se zaparkovanými auty zcela zapomněl. Osudu tu ponechal celou řadu vzácných kousků. Mezi nejzajímavější patří Chrysler PT Cruiser z roku 2006, Ford Mustang z roku 1999, šedesátiletý Cadillac Deville A Merkur, který sjel z montážní linky před 72 lety, Chevrolet 210 Hot Rod nebo Ford Model A ze 30. let minulého století. Přestože v době uzavření dílny byla auta ve velmi dobrém stavu, teď jsou z nich bohužel vraky. Případná rekonstrukce si vyžádá spoustu práce a v některých případech nebude možná.

Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články