Ve stodole byl odhalen automobilový poklad. Video odhaluje extrémně drahé unikáty

Venkovské stodoly obvykle ukrývají jen staré krámy, palivové dřevo, maximálně rozbitou ledničku. Velmi výjimečně pod střechou zemědělské budovy čeká na nálezce něco cenného.

i Zdroj fotografie: S vědomím LostAdventure
                   

Ta pravděpodobnost je velmi malá. A když, tak i kdybyste narazili na venkově ve stodole na nějaké klenoty, v našem případě automobilové, ještě to neznamená, že z toho něco budete mít. Jako nadšenci z kanálu Lost Adventures, kteří objevili na padesát skvostů automobilové techniky. Plná stodola aut, některé velmi cenné, s hodnotou v mnoha milionech korun.

Porsche působí ve společnosti nemístně a levně

Většina z nalezených automobilů pochází z poválečné éry britského automobilového průmyslu. Jak také jinak, ona tajuplná stodola se nachází na britském venkově. A některé z nálezů jsou dost drahé.  Nejstarším vozem ve sbírce je luxusní Bentley Mark IV z roku 1946. Stojí v přepočtu asi 14 milionů korun. Sportovní Aston Martin Lagonda a Jaguar XK140 také nepatří mezi ty levné, jejich hodnota se pohybuje v řádech milionů. 

Kromě toho je ve stodole a okolí vidět klasický Jaguar Mk1, Sunbeam Talbot 90, Daimler Conquest a Triumph Vitesse. A to ve více než jednom exempláři. Pozornost si zaslouží roadstery MG A a MG B.  Porsche 924 zaujme také, ale v dané společnosti vypadá spíše jako chudý příbuzný. Majitel sbírky je neznámý, není jasné jak kolekce vznikla, a co s ní bude. Je zřejmé, že se o auta nikdo dlouho nestaral, jsou ukrytá pod silnou vrstvou prachu, některá už podléhají korozi.

Zdroj: LostAdventures

Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Autor článku

Filip Rakovan

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Bez Západu by Rusko bylo bez moderních zbraní, samo je totiž vyrobit neumí. Užívá techniku Francie, Německa i dalších zemí
Události247.cz
Události247.cz
Taxík levnější než jízda autobusem: Důchodci nemají ani ponětí, že jim stát poskytne dopravu kamkoliv za pár korun
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejděsivější místo na planetě: Přístup sem má jen pár lidí, běžný člověk by téměř s jistotou zemřel
adbz.cz
adbz.cz
Psi, které je téměř nemožné vychovat: Některá plemena pro poslušnost nemají předpoklady, mnoho lidí to před koupí neví