Uzavřeli letiště a uspořádali neoficiální závod Formule 1, Lamborghini Huracán a Nissanu GT-R. Kdo ze svaté trojice zvítězil?

Díky tomuto experimentu, který představuje oblíbený seriál DRAG RACE, se můžete přesvědčit, zda je formule rychlejší než vytuněné Lamborghini.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

O tom, zda mají silniční auta značky Lamborghini a Nissan GT-R šanci porazit závodního šampiona formule 1, se dnes můžete přesvědčit ve videu, které můžete shlédnout níže v tomto článku. Oblíbený závodní pořad jménem DRAG RACE, který vydává YouTubový kanál „carwow“, si pro své fanoušky motorových vozidel totiž připravil lahůdkový experiment.  

Dechberoucí předhánění závodních aut

CarWow připravil fanouškům závodů Formule 1 na svém YouTubovém kanále pořádnou lahůdku: Dokáže upravené Lamborghini Huracán a Nissan GT-R Nismo porazit šampiona Formule 1? V tomto díle seriálu Drag Race tak na tuto otázku odpověděl odborník ve své branži Matt Watson. Ve videu níže se na celý experiment, kde závodí dva bláznivé sportovní vozy proti vozu vážícímu pouhých 650 kilogramů a poháněnému motorem o výkonu 750 koní, můžete podívat. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ačkoliv je k překonání této střely na okruhu potřeba více, než jen sériové auto, soupeři šampiona Formule 1 svým výkonem, který jim dodali specialisté na tuning, nahánějí dostatečnou hrůzu. Prvním z nich je Lamborghini Huracán, které dostalo monstrózní přestavbu se dvěma turbodmychadly. Tovární 5,2 litrový motor V10 s přirozeným nasáváním nyní dosahuje výkonu 1200 koní a točivého momentu 1240 Nm. Vůz se pyšní pohonem na všechna kola a sedmistupňovou dvouspojkovou převodovku launch control.

Hmotnost dokáže dělat problémy

Ve srovnání s vozem F1 se zdá, že jedinou nevýhodou je jeho hmotnost, která činí 1553 kilogramů. To je totiž téměř 240 % hmotnosti vozu Red Bull. Dalším závodníkem, který si v tomto závodě dojel pro stupeň vítězů, byl Nissan GT-R. Tento našláplý vůz disponuje motorem V6 o objemu 4,1 litru s dvojitým přeplňováním a po vyladění dosahuje ohromujícího výkonu 1300 koní a točivého momentu 1290 Nm.

iZdroj fotografie: Unsplash

Stejně jako Lamborghini Huracán má druhý oponent dvouspojkovou automatickou převodovku s funkcí launch control a nechybí mu ani pohon na všechna kola. Bohužel je ale kvůli své hmotnosti 1840 kilogramů těžší než jeho silniční konkurent, což se výrazně odráží na jeho počáteční rychlosti. Pokud jste video ještě neviděli, běžte si jej pustit a přesvědčte se sami, zda je formule opravdu tím nejrychlejším favoritem. 

Zdroj: CarWow, AutoStats

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články