Cyklisté jsou hulváti a podjíždět na dálnici je nezbytné. Video z českých silnic předkládá nekompromisní důkazy

Každodenní smutná realita tuzemských silnic a dálnic. Přestupky, kolize, omezování a ohrožování ostatních.

i Zdroj fotografie: Se svolením Agresivního řidiče
                   

Kamera nelže, navíc je v našem případě nekompromisně upřímná. To, co vidíme na záběrech je nepřehlédnutelné, i smutné zároveň. Pokud je základem ideální dopravy plynulost, a nepostradatelnou řidičskou vlastností ohleduplnost, tak toto vše tady chybí. Řidiči se omezují a ohrožují, doprava kolabuje, zbytečně. Řidiči se omezují a ohrožují, doprava kolabuje, zbytečně.

Bez nadávek to nejde, bez těch není česká silnice

Je evidentní, že lidem v autech, na kolech a motorkách, chybí elementární základy předpisů, ale také selský rozum a pud sebezáchovy. Proč jede cyklista uprostřed silnice, navíc bez držení řídítek, a blokuje provoz za sebou? Proč jezdí auta pomalu v levém pruhu a omezují ostatní řidiče? Není se pak čemu divit, že vynervovaní řidiči zpomalovaných aut podjíždějí na dálnici. 

A to jsou jen detaily z videa, které ukazuje mnohem více z našich silnic a dálnic. Na záběrech není nouze o dramatické situace, kolizní momenty, chvíle, kdy tuhne krev v žilách. Neobávejte se krve či morbidních záběrů, ale i tak – pokud nemáte nervy a na realitu českých silnic, nedívejte se.

Máte podobné zážitky, či dokonce záběry na kameře?

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Autor článku

Filip Rakovan

Dráhu motoristického žurnalisty zahájil v době tištěných médiích v časopise Speed a prošel velkou řadou renomovaných tuzemských časopisů, například Carauto, český TopGear. Následně zakotvil v online světě a pozvedl na špičkovou úroveň ve své době prestižní magazín Autoweb. Řídil snad vše, co má čtyři kola, od litrového hatchbacku po F1. Pořádá kurzy pro řidiče a amatérské závody, vyjadřuje se k problematice v televizi. A hlavně dnes s radostí píše na AutoŽivě.

Zobrazit další články