V opuštěném hangáru nalezli sbírku vzácných retro aut z 50. až 70. let, skrýval skvosty za nevyčíslitelnou hodnotu

Opuštěný pozemek vypadá jako zpustlé vrakoviště. Ale zdání může klamat. Mezi chátrajícími veterány jsou skvosty, které mají i mimořádnou hodnotu nejen pro fandy aut.

i Zdroj fotografie: Se svolením IMSTOKZE
                   

V opuštěné garáži a přilehlém pozemku objevili britští nadšenci, kteří se věnují hledání klasických automobilů, poměrně zajímavou sbírku vzácných veteránů. Svůj objev zdokumentovali na videozáznamu. Kde konkrétně poklad našli, ale neuvedli, jen že to je ve Spojeném království.

Ze skvostů je šrot

Před lety to byli nablýskaní krasavci, dnes téměř vraky. Přitom mezi automobily, které chátrají na opuštěném pozemku, jsou úplné poklady. Jde o jedinečnou a hodně zajímavou sbírku automobilů z padesátých až sedmdesátých let značek Bentley, Aston Martin, Jaguar a dalších.

iZdroj fotografie: iStock

Hangár s řadou opuštěných vozů se nachází někde ve Velké Británii, konkrétnější místo si hledači vozů nechali pro sebe. Žádný fanda automobilismu by ale takové skvosty nenechal zničit zubem času, takže se autoři videa domnívají, že se majiteli muselo něco stát.

Účastník rallye tulipánů

Automobily totiž mají mimořádnou hodnotu, ale jsou v dost zuboženém stavu. Mezi nalezenými opuštěnými klasickými vozy byly doslova skvosty. Například Lotus, Porsche 911 a Porsche 356, Jaguar, Bentley, Triumph, AC, Aston Martin nebo Sunbeam-Talbot.

Nadšenci narazili i na vzácný Wolseley II 18/85. Na jednom z aut je nálepka s nápisem Tulpen Historic Rally 65, což je rallye historických vozů, která se v Holandsku koná od roku 1949. Tulipánový závod je nejstarším v Nizozemí a organizátoři se právě připravují na 68 ročník, jehož start je 8. května 2022.

Zdroj: IMSTOKZE

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rychlost produkce hypersonických raket Kinžal je žalostně nízká, a ke všemu je americký Patriot „ztrapnil“, jak nejlépe mohl
Události247.cz
Události247.cz
Na opravu auta si lidé počkají: Servisy hlásí několikatýdenní čekací doby
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
„Černooké děti“ jsou podle některých výsledkem křížení s mimozemšťany. Kamioňák chvíli po setkání s nimi zemřel
adbz.cz
adbz.cz
Popraskané špičky bot se dají zachránit. Díky žehličce budou opět jako nové