Řidič BMW chtěl vytrestat dodávku. Vybrždění 4tunového Iveca na zmrzlé dálnici se mu během vteřiny vymstilo

Vybržďování auta jedoucího za námi není nikdy dobrý nápad. Když se k tomu přidá zimní počasí a trocha smůly, může být někdo rád, že dopadne jako náš pirát v BMW.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Člověk se při svých cestách setká s různými typy řidičů, od klidných a tolerantních až po vyloženě agresivní jedince, kteří svoji jízdou ohrožují nejen sebe, ale především svoje okolí. Jedním z nejvíce rozšířených nešvarů je tzv. vybržďování, tedy bezdůvodné zabrzdění před jedoucím vozidlem. Jak píšeme tady, je takovéto chování přitom policií posuzováno mimořádně přísně, někteří jedinci jsou ale zkrátka nepoučitelní. Více v našem příběhu.

Vybržďování je nesmyslné vždy, u náklaďáku jde ale o hazard

Nejsme si jisti, jestli jsou značky automobilů poznávacím znamením svých majitelů, pravdou ale zůstává, že agresivních a bezohledných řidičů najdete u některých značek více. Náš příběh se odehrál v Polsku, ale někteří řidiči BMW jsou svojí agresivitou „vyhlášení“ i u nás. Nicméně, ať už někdo řídí velké BMW, nebo sedí ve Fiatu Panda, pokus o vybržďování před rozjetým náklaďákem na dálnici není zrovna známkou bystrého rozumu.

iZdroj fotografie: BMW

Jak je z palubní kamery patrné, nákladní IVECO se po předjížděcím manévru zařadilo zpátky do pravého pruhu a pokračovalo v nerušené jízdě. Nikoho neohrožovalo, ničemu nepřekáželo. To si ale pravděpodobně nemyslel řidič bílého BMW, který po předjetí nákladního vozu sešlápnul brzdu. Bezdůvodně, nesmyslně, žádná překážka se před ním nenacházela, dálnice byla zcela prázdná. To, co následovalo, ho nepochybně překvapilo.

Jak je z videa patrné, nákladní IVECO totiž nebrzdilo nijak razantně a dokonce do BMW lehce „ťuklo“. Následovalo zajetí ke straně a obvyklá výměna názorů. Řidič BMW se dožadoval úhrady poškození a vyhrožoval policií, nicméně zbytečně. Vina byla totiž jednoznačně na jeho straně, a záznam z kamery s jeho vybržďováním by ho usvědčil. Nakonec tedy z místa nehody odjel a čeká ho zcela zbytečná oprava, kterou zaplatí ze svého.

Zdroj: STOP CHAM

Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Francie pošle na Ukrajinu obrněná vozidla VAB 4×4. Ve výbavě mají účinný těžký kulomet M2 Browning
Události247.cz
Události247.cz
Češi nakupují dřevo a uhlí ve velkém. Důvodem je strach z růstu cen energií
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Mimozemské civilizace mohou kolonizovat galaxii bez mezihvězdných lodí. Je to jen otázka času
adbz.cz
adbz.cz
Po rodičích zdědila chatu v katastrofálním stavu – byla totiž 18 let opuštěná. Pustila se do oprav a vytvořila z ní sídlo snů