Záměrně projel křižovatku v protisměru. Druhé auto nemělo v čelním nárazu šanci, usvědčilo ho video

Následky mohou být tragické, ale chyba z nepozornosti se dá snad pochopit. Cílená jízda protisměrem je ovšem trestuhodná za každých okolností.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Situace, ve které se nechcete jako řidič ocitnout. A které, i kdybyste předvídali chování ostatních účastníků silničního provozu, jak byste chtěli, nepředejdete. Když se borec rozhodne, že si cestu zkrátí protisměrem, kde nemá co dělat, je to zkrátka fatální problém. 

Jednoduchá dopravní situace. Hlavní silnice, z ní sjezd doleva. Pokud chcete najet, musíte odbočit vpravo, pak se kolem ostrůvku otočit do protisměru, a tím se dostanete do požadovaného směru. Jeden by řekl systém, ve které není možné zachybovat, zabloudit. Chyba lávky!

Pokud narazíte na idiota, stane se neštěstí. Bylo by hloupé házet řidiče vozů Lancia Thema do jednoho pytle, ale tento prevít na videu ignoroval dopravní značení. Namísto aby provedl onen „zdlouhavý“ manévr pro připojení vlevo, zkrátil si cestu v protisměru sjezdem. A došlo k nehodě. Vše se událo tak rychle, že nabouraný řidič měl jen zlomek vteřiny na to, aby zareagoval.

Zažili jste někdy řidiče, který vám vjel do protisměru?

Zdroj: STOP CHAM
Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Autor článku

Filip Rakovan

Dráhu motoristického žurnalisty zahájil v době tištěných médiích v časopise Speed a prošel velkou řadou renomovaných tuzemských časopisů, například Carauto, český TopGear. Následně zakotvil v online světě a pozvedl na špičkovou úroveň ve své době prestižní magazín Autoweb. Řídil snad vše, co má čtyři kola, od litrového hatchbacku po F1. Pořádá kurzy pro řidiče a amatérské závody, vyjadřuje se k problematice v televizi. A hlavně dnes s radostí píše na AutoŽivě.

Zobrazit další články