Vítr ve vlasech za 60 tisíc. S touto sumou pořídíte solidní německý kabriolet

                   

Léto je ideální doba k tomu, abyste ve svém voze jezdili bez střechy a užívali si příjemný vítr ve vlasech. Že k tomu nemáte uzpůsobený váš vůz a solidní kabriolet bude něco stát? Rozhodně tomu tak být nemusí, jelikož slušné kabriolety lze pořídit i za pár desítek tisíc. Pokud hledáte takový, který byste měli jenom na příjemné letní projížďky, zkuste možnosti, které se dají pořídit i za cenu kolem 60 tisíc. To jsou naše tipy.

BMW Z3

Začneme skutečně stylově a také zajímavě. S rozpočtem 60 000 totiž můžete nadělat opravdu hodně parády a pořídit si stylový BMW Z3. Vůz, který se vyráběl v letech 1995 – 2002 a je postavený na základu E36. Na první pohled zaujme auto stále povedeným designem. A i po těch letech ukazuje svou kvalitu, která je spojena s minimálním výskytem koroze. Samozřejmostí je i to, že můžete očekávat i skvělou výbavu, jako jsou okna i zrcátka v elektrice, jsou to také sportovní sedadla, kožené čalounění, nebo i slušný hi-fi systém a samozřejmou klimatizaci. Po sešlápnutí na plyn si lze užít i dobrého výkonu, hlavně v případě šestiválců 2,5 a 2,8, které nabízejí 192 a 193 koní. K dispozici je však pod kapotou tohoto kabrioletu i řada dalších, ale už slabších motorizací, a to i čtyřválcových.

iZdroj fotografie: iStock.com

Mercedes SLK R170

Stanovených 60 tisíc korun vám klidně může stačit i na Mercedes, se kterým si letní jízdu také dosyta užijete. Konkrétně je to Mercedes SLK R170, který se vyráběl v letech 1996 – 2004 v německých výrobních závodech. A jelikož byl při produkci kladen důraz na kvalitu, auto ani po těch letech nijak výrazně netrpí na korozi. Navíc oceníte i praktičnost vozu, jelikož místo látkové střechy je použita ta ocelová, díky čemuž můžete s tímto Mercedesem jezdit klidně i po celý rok. V interiéru vás zaujme nejenom pohodlí, ale je to také bohaté výbava, kde nechybí klimatizace, palubní počítač, nebo kožené sportovní sedačky. O pohon zadních kol se stará hned několik benzinových jednotek, a to buď dvoulitrových o výkonu 136 nebo 162 koní, či lze sáhnout i po motoru o objemu 2,3 litrů s výkonem 197 koní, nebo dokonce po motoru V6 3,2 litru s výkonem velmi slušných 218 koní.

iZdroj fotografie: iStock.com

Volkswagen Golf

A v Německu samozřejmě i nadále zůstáváme, a to konkrétně u modelu Volkswagen Golf. Ten je hlavně v Evropě velmi populárním vozem a aktuálně je novinkou osmá generace. My se však musíme trochu vrátit v čase, ke generaci čtvrté, kterou lze za cenu kolem 60 tisíc pořídit. I když nemusí auto jak z interiéru, tak z exteriéru vypadat úplně moderně, umí si získat hlavně svým odolným a kvalitním provedením, ale i svou výbavou. Zde nechybí třeba rádio, okna v elektrice, nebo samozřejmá klimatizace. Kromě benzinových motorů, kterých je opravdu široká škála, lze vsadit také na velmi populární naftu. A to na motor 1,9 TDI s výkony 90 – 110 koní, který je pro řadu lidí jasnou volbou.

iZdroj fotografie: iStock.com
Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rumunsko zoufale potřebuje modernizovat tankové vojsko: zájem by mohlo mít o starší Západní stroje, zvládly by i mnohatisícovou armádu
Události247.cz
Události247.cz
Teorie o tom, že Putin není Putin, nabírá na síle. Video o dvojnících se šíří Ruskem
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Japonští inženýři vypustí do Tichého oceánu radioaktivní vodu. Z Fukušimy jí vyteče 1,3 milionu tun
adbz.cz
adbz.cz
Slavnostní křišťálové nádobí po babičce do myčky nesmí. Lesk mu navrátí obyčejný ocet a citronová šťáva