Vjel na červenou přímo pod kamion, extrémně silné vysvětlení a přiznání všechny zaskočilo. Povinné video

Některé situace se dost dobře slovy nedají popsat, ani když je popisuje někdo, kdo ví, že jej od smrti dělila pouhá vteřina. Mimořádně silné video i komentář přímo od řidiče.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem STOP CHAM
                   

Dnešní video z palubní kamery je extrémně silné. Ani ne tak samotnou situací, která nakonec skončila naštěstí dobře. Přestože stačila vteřina, maximálně dvě a žádné přiznání viny už by nebylo třeba, rozjetá Scania s návěsem opravdu „zajatce nebere“, speciálně pokud jde o boční náraz na místo řidiče. Vše dopadlo v poslední „pikosekundě“ dobře, mimořádně silný je však text, který k vlastní chybě a záznamu z vlastní palubní kamery přidal samotný chybující řidič. Pojďme se na to společně podívat.

Video, které vám sebere dech. Poprvé, podruhé, potřetí

A je asi málokdo, komu při pohledu na níže přiložené video „nezatrne“. Zkrátka křižovatka, stále svítí červená, ale vozidlo s kamerou ve výhledu se dá do pohybu. Řidiče nezarazí ani to, že na silnici kolmé k jeho je plný provoz, a naopak nikoho nevidí po svém boku. Pochopitelně, nikdo se s ním nerozjel, všichni ještě čekají za ním na semaforu. Jediné, co ho doopravdy zarazí je až kamion, který mu „lízne“ předek auta, vyloženě jenom o centimetry. A řidič se v tu chvíli tuším probral.

Dva agresoři v BMW na videu: Český gauner jde dát řidiči pěstí, druhý nerozdýchá kolonu na dálnici. Poznáte je?

Jak sám totiž uvádí v mimořádně silném textu pod videem, byl ten den myšlenkami zcela jinde, u ženy a syna v nemocnici. Nicméně dopručujeme si text přečíst opravdu celý, my z něj uvádíme malý výtažek:

„Včera ráno jsem jel do práce. Zamyšlený jsem (přes handsfree) zavolal na kliniku, protože syn byl nemocný, hlava byla zkrátka někde jinde. A rozjel jsem se… Nebýt reflexů řidiče náklaďáku, opustil bych těhotnou manželku a syna. Kdykoliv jsem předtím koukal na videa nehod na YT, komentoval jsem to: ježiš, jaký pitomec, jak se dá jet na červenou světlo, přechod pro chodce… Zveřejněte toto video se svým komentářem jako varování. Život může skončit nebo se otočit ve zlomku vteřiny, i když se považujeme za dokonalé řidiče“

Co k tomu dodat. Mimořádně silné, mimořádně pravdivé. Můžeme se považovat za sebevíc dokonalé, ale stát se to může úplně každému. Vám, vašemu partnerovi, vaší partnerce. Tady evidentně „zapracoval“ anděl strážný, a i když měl asi opravdu hodně těžkou práci, povedlo se mu to. Na každý pád, není dobré na něj spoléhat. Stokrát opakujeme, dnes to bude po stoprvé: jakmile sednete za volant, pusťte z hlavy všechno, co v ní je, krom soustředění na provoz a na situaci kolem vás. Ne všichni andělé létají stejně rychle. Jak vidíte video a text řidiče Vy? Napište nám do diskuse pod článkem, děkujeme!

Stalo se Vám někdy něco podobného?

Zdroj: STOP CHAM
Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Absolvent strojírenské technologie se již od mládí let zajímal o vše, co má čtyři a více kol. Na střední škole uspěl v celostátním kole SOČ s vlastním designem automobilu v systému CAD, od té doby se problematice aut věnuje na denní bázi. S dlouholetou praxí u jednoho z prodejců automobilů mu rukama prošlo nespočet různých typů automobilů, včetně několika opravdových unikátů. Specializuje se na automotive jako výrobní obor, marketing automobilů stejně jako na aktuální přechod k elektromobilitě.

Zobrazit další články